Deviaty ročník festivalu je prehliadkou aktuálnych produkcií slovenskej nezávislej divadelnej a tanečnej scény. Festival iného divadla, tanca a široko chápaného performatívneho umenia, ktoré originálnou a objavnou formou rieši aktuálne obsahy. Festival odvážneho diváka – na Stanici Žilina-Záriečie, v Bábkovom divadle Žilina aj u nás v Novej synagóge.

štvrtok – nedeľa, 28. – 31. 7. 2016
Stanica Žilina-Záriečie, Nová synagóga, Bábkové divadlo Žilina

Tohtoročnou témou festivalu bude pátos. Pripravte si vreckovky, post-omdlievacie sady a čistiace prostriedky na krvácajúce srdcia a prepotené košele. Čím je to, že v súčasnosti prevláda presvedčenie, že k určitým témam sa dá vyjadriť len prostredníctvom irónie? Existujú vôbec ešte témy, kde to neplatí? Je pátos passé, alebo je irónia len obranným mechanizmom zastierajúcim fakt, že vlastne nevieme, čo si s ním počať a ako sa vyjadriť? O tom sa bude tri dni špekulovať, tancovať, pochybovať za zvuku praskajúcich sŕdc a áut krúžiacich na Rondli.

 

Festival spája nezávislú scénu na Slovensku s tvorbou Slovákov žijúcich v zahraničí a ponúka tento rok tri premiéry nových predstavení a slovenské premiéry viacerých zahraničných produkcií, medzi nimi aj vynikajúce tanečné predstavenie Side Effects bruselského divadla Anton Lachky Company, ktoré môžeme priviesť na Slovensko vďaka podpore ministerstva zahraničných vecí v rámci slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Festival sa začína vo štvrtok 28. 7., ale v skutočnosti už viac než týždeň pred festivalom začal medzinárodný workshop pod vedením belgickej choreografky Karin Ponties a svetelného dizajnéra Guillauma T. Fromentina, ktorého výsledok uvidíte na úvod KioSKu. Okrem predstavení nájdete na KioSKu aj ranné diskusie, prezentácie a prednášky, filmovú projekciu, výlet na Zrakovú pyramídu do Súľova a večerné koncerty a párty.

Kompletný program festivalu nájdete stránke www.kioskfestival.sk.

V Novej synagóge sa v rámci festivalu uskutočnia tri predstavenia – nové veľké multimediálne predstavenie zoskupenia Med a prach, provokatívny brnenský súbor D’EPOG a premiéra nášho zvukového projektu s deťmi DTBZ:

štvrtok 28. 7. 2016, 20.00, Veľká sála
Med a prach: Krása a hnus

 

piatok 29. 7. 2016, 19.00, Malá modlitebňa
Divadlo D´EPOG: Vše co je krásné, rozmnožit má se.

 

sobota 30. 7. 2016, 19.00, Malá modlitebňa
Jiří Suchánek, Miroslav Tóth, Stanica a deti: DTBZ

Podrobné informácie aj vstupenky nájdete na stránke www.kioskfestival.sk. Predstavenia majú obmedzenú kapacitu – na vybrané je možné kúpiť aj samostatné vstupenky, ale na niektoré sa dostanú len majitelia permanentiek na celý festival.

Shop Grey Bridesmaid Dresses

 

workshop