Diskusia s kandidátmi na primátora Žiliny

 

Na rôzne otázky nájdete odpovede spísané v programoch jednotlivých kandidátov, avšak vždy je lepšie si ich preveriť v osobnom kontakte a vzájomne konfrontovať na debate.

predvolebná diskusia
pondelok 5. 11. 2018, 18.00 v kaviarni / zimnej modlitebni
vstup voľný

Diskusiu s Petrom Fiabáne, Patrikom Gromom, Martinom Kapitulíkom a Ľudmilou Chodelkovou bude moderovať Michal Žarnay z občianskeho združenia Mulica, ktoré sa venuje trvaloudržateľnej doprave, a Michal Kvaššay a Adriána Repáňová z Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch. Ak ste sa ešte nerozhodli, kto je hrdina, ktorý za vás zmení vaše mesto, stretnite sa s kandidátmi na primátora a rozhodnite sa na témach dopravnej a mládežníckej.

Parkovanie, dopravné zápchy, viac spojov, bezplatná MHD, cyklotrasy, ovzdušie, zaprataný verejný priestor – Žilina má množstvo medzier v koncepcii dopravy, ktoré sa riešia roky a roky. Kto dostane mandát na rozhodnutie, či pôjde naše mesto smerom udržateľnej mobility, automobilovej veľmoci, rastúceho smogu, alebo bezplatného parkovania dostupného všade a stále, či len pre Žilinčanov?

Stanú sa mladí ľudia aktívnou súčasťou rozhodovacieho procesu a dostanú priestor na sebarealizáciu? Majú deti a študenti dostatočné množstvo aktivít, ktoré ich vedie k zdravému životnému štýlu a rozvoju zručností a schopností? Bude pre študentov vytvorený priestor, kde sa môžu stretávať, pracovať a rozvíjať komunitné prostredie? Čo má mladého človeka motivovať k tomu, aby v Žiline ostal, vzdelával sa a participoval na chode mesta?

Organizátorom diskusie je občianske združenie Mulica – www.mulica.sk.