Aj žilinskí futbalisti nesmrteľne podporujú kunsthalle

50 centov z každého lístka na zápasy MŠK Žilina podporí rekonštrukciu Novej synagógy, pretože futbal je umenie a podporuje umenie.

landart_futbal_je_umenie_a_podporuje_umenie

Futbalový klub MŠK Žilina sa rozhodol prispieť do našej “nesmrteľnej” zbierky na kunsthalle. Päťdesiat centov z každého predaného lístka na futbalové zápasy v Žiline poputuje na rekonštrukciu tejto významnej pamiatky od svetoznámeho architekta Petra Behrensa.

Súčasné umenie je aj o netradičných spojeniach a sme radi, že sme prví na Slovensku, ktorým sa takto podarilo spojiť dva zdanlivo nesúvisiace svety. V spolupráci s agentúrou Istropolitana Ogilvy sme k tejto skutočne filantropickej iniciatíve zo strany MŠK pripravili zaujímavú vizuálnu kampaň. Na nej prezentujeme umenie 20. storočia, konkrétne motívy expresionizmu (Výkrik Edvarda Muncha), landartu (umenie v krajine) aj jednu z geometrických kompozícií Pieta Mondriana v spojení so zábermi z futbalu zo Žiliny.

“Podobne ako Behrensova synagóga v architektúre aj MŠK Žilina patrí do prvej európskej ligy,” popísal na tlačovke v pondelok 22. okóbra 2012 chuť podporiť kunsthalle Roman Grešo, PR manažér futbalového klubu a dodal: “Prostredníctvom kampane a podpory rekonštrukcie pamiatky chceme zdôrazniť, že aj futbal patrí ku spoločenským a kultúrnym aktivitám pre obyvateľov nášho mesta. Na štadióne sa dlhodobo venujeme zvyšovaniu kultúrnosti na ihrisku aj v hľadisku. Chceme aj prostredníctvom podpory tohoto projektu ukázať kultúrnu tvár futbalu, ktorú reprezentuje MŠK.”

“Do Žiliny som prišiel aj preto, že je tu krásny štadión a futbal za posledné roky urobil mestu len to najlepšie meno. Kvôli kunsthalle v zrekonštruovanej synagóge budú mať dôvod prísť ďalší ľudia, pozrieť si mesto. A navštíviť aj futbal a odniesť si pozitívne zážitky”, vyjadril sa futbalista Róbert Pich zo žilinského kádra, ktorý je tvárou kampane.

Ľahké to nebude, ale kunsthalle chceme otvoriť podľa plánu v roku 2014. Po nórskych fondoch, kde sme boli jedným z desiatich predefinovaných projektov ešte začiatkom roku, sa zľahla zem. Témy súčasného umenia a kultúry nie sú u nás prioritou a tak výsledkom verejnej zbierky bude aj správa, či sme sa v tomto smere ako spoločnosť niekam posunuli. V prípade iniciatívy žilinského futbalového klubu to tak určite je.

Ak sa chcete pridať k futbalistom a ďalším “nesmrteľným”, navštívte www.kunsthalle.sk, kde jednoducho a rýchlo nesmrteľnosť kúpite. A podporíte veľkú vec.

Viac o MŠK Žilina a najbližších zápasoch sa dozviete na www.mskzilina.sk.

landart_futbal_je_umenie_a_podporuje_umenie

We are connecting two unimaginable worlds together: football and our New Synagogue for contemporary art. The best Slovak football team MŠK Žilina will contribute 50 cents from each ticket sold for all football matches in their stadium. We created a campaign together called “Football Is Art and Supports The Art”. The reason is to fund-raise money for reconstruction of unique building of the Neolog Synagogue built by famous German architect Peter Behrens.

Do you want to join too? Please, support our project. See more here >