Podporte rekonštrukciu a kúpite si nesmrteľnosť

Vďaka rekonštrukcii synagógy a verejnej zbierke na ňu sme objavili nesmrteľnosť! Ak prispejte k vzniku kunsthalle a záchrane unikátnej architektonickej pamiatky, zároveň si ju kúpite. Stačí kliknúť na náš darcovský portál na www.kunsthalle.sk. Rovnako, ako to urobilo už takmer dvetisíc ľudí, ktorí spolu prispeli do zbierky viac než 70-tisícmi eurami. Ďakujeme!

Verejná zbierka je stále jedným z najdôležitejších finančným zdrojov rekonštrukcie. Na eurofondy a verejnú podporu dočiahneme len čiastočne, na Nórske fondy čakáme už tretí rok, viacerí sponzori prispeli, ale väčšia časť z oslovených sa vyhovára na krízu. Veríme ale, že sa to môže podariť aj inak než nastavovaním ruky štátu či globálnym firmám. Už dvetisíc ľudí dokáže malým pravidelným darom posunúť projekt vpred. Pridajte sa tu a teraz (a kúpite si aj nesmrteľosť).

Kvalitné umelecké diela sa časom stanú nesmrteľnými. Pred dokončením rekonštrukcie vznikne takéto nesmrteľné dielo a stane sa jedinou stálou súčasťou Novej synagógy. Bude tvorené z mien ľudí prispievajúcich na jej rekonštrukciu. Svojím finančným príspevkom si tak zabezpečia symbolickú nesmrteľnosť. Autorom diela bude rešpektovaná osobnosť slovenskej výtvarnej scény. S nesmrteľnou kampaňou nám bezplatne pomohla agentúra Istropolitana Ogilvy a viaceré médiá poskytnutím reklamného priestoru.

Prečo rekonštrukcia kunsthalle stojí za podporu? Budova Neologickej synagógy v Žiline patrí medzi najvýznamnejšie architektonické pamiatky 20. storočia na Slovensku. Projektoval ju svetoznámy nemecký architekt Peter Behrens a bola dostavaná v roku 1931. Táto významná kultúrna pamiatka prešla rôznymi prestavbami a necitlivými zásahmi. Po vojne slúžila ako divadelná a koncertná sála, aula Vysokej školy dopravnej či do roku 2010 ako kino. Až v roku 2011 prišla prvá reálna snaha o jej revitalizáciu do pôvodnej architektúry Petra Behrensa.

Podujali sme na odvážnu rekonštrukciu s rozpočtom milión eur. Objekt máme od Židovskej náboženskej obce v symbolickom nájme na 30 rokov. V roku 2011 prebiehali výskumné a prípravne práce a v januári 2012 začala rekonštrukcia. Darí sa nám najmä vďaka pomoci a podpore darcov, sponzorov, dobrovoľníkov. Ak sa pridáte, Behrensova synagóga bude slúžiť verejnosti ako kunsthalle už v dohľadnej dobe.

Ďakujeme!