Pódium #3: Malý trh a malé divadlo pre malých jarmok, sobota 25. 5. 2013, 10.00 – 15.00

Malý trh v máji prekvapí všetkých svojich pravidelných návštevníkov. Špeciálne pre tentokrát bude premiestnený zo Stanice Žilina-Záriečie do Novej synagógy. Tu otestuje Pódium, aktuálnu inštaláciu architekta Jakuba Kopca. Všetci, ktorí si chcú nakúpiť kvalitnú zeleninu a čačky-mačky, ochutnať dobrú kávu a koláče, k tomu sa odfotiť a pozrieť si marionetové divadielko, by nemali premeškať práve takto zladené pootvorenie. A keďže večer je (Vý)stredná módna prehliadka, oplatí sa na celý deň aj docestovať z Bratislavy – ponúkame miesto v autobuse s modelkami, cena spiatočného lístka aj so vstupným do synagógy je 18,00 €, píšte na parazitzilina@gmail.com, odchod z BA v sobotu 8:30, návrat po polnoci.

Info pre záujemcov o predaj: anna@stanica.sk, 0902 521 366

Ivan Gontko, Tyjátr: Herkules alebo dobytie Pekla
tradičné bábkové predstavenie
sobota 25. 5. 2013, 11.00 a 14.00

Máte predstavu ako vyzeralo bábkové divadlo za starých čias? Herec a režisér Ivan Gontko sa rozhodol oživiť tradíciu starodávnych bábkarov a na základe zvukového prepisu doslova zrekonštruoval pôvodnú divadelnú hru, ktorú hrávali viaceré generácie známej slovenskej bábkarskej rodiny – Anderlovcov. Túto priam jarmočnú atrakciu zažijete na májovom Malom trhu, pozor, tentoraz nie však o 16.00 na Stanici, ale o 11.00 a 14.00 v Novej synagóge.

Bábkohra je inšpirovaná gréckou mytológiou a hrdinskými činmi siláka Herkula. Knieža pekiel Pluto zošle na kráľa Atmeda chorobu. Jeho blízki sa mu snažia pomôcť a tak sa odoberú do chrámu boha Apolóna, aby vyprosili pre kráľa vyzdravenie. Pluto však navedie kráľovnú Alcesku, aby sa sama zabila a vrátila manželovi zdravie. Alceska sa obetuje a Pluto ju vezme do pekla. Keď sa to vyzdravený Atmedus dozvie, rozhodne sa odísť do hôr a žiť ako pustovník. Vtedy prichádza na scénu Herkules, ktorý sa vyberie do pekla, aby Alcesku vyslobodil z moci pekelnej a vrátil ju späť na zem. Ako v každej takejto hre, nemôže chýbať vtipná postavička – Gašparko.

Vstupné: 3,00 € / osoba od 3 rokov

Predstavenie trvá 30-40 minút a je vhodné už aj pre deti cca od 3-4 rokov.
Svoje miesto v hľadisku si môžete rezervovať (telefonicky však iba do 24. 5. 2013)  – 0948 344 606, rezervacie@stanica.sk.
Rezervované vstupenky je potrebné si vyzdvihnúť najneskôr 15 min. pred plánovaným začiatkom predstavenia.

Malý trh

tyjatr-herkules-2