Sensorium Festival 2020 – Nomadic Hybrid Edition

 

Dokážeme znovu definovať náš vzťah s technológiou a prostredím okolo nás? Ako byť sebavedomejší v každodennom spolužití s technológiami?

putovný festival umenia a nových technológií
štvrtok 27. 8. 2020, 18.30 – 20.30 v rámci Fest Anča
vstupné dobrovoľné

Súčasťou medzinárodného festivalu animácie Fest Anča 2020 bude aj minikonferencia o umení, dizajne, vede a technológiách, na ktorej spolu otvoríme tému Novej senzibility – nového zmyslu post-digitálnej doby. Hlavnými hosťami budú Ferdi Alici a Eylul Duranagac z novomediálneho štúdia Ouchhh, s ktorými sa spojíme vďaka online prenosu. Osobne privítame úspešnú grafickú dizajnérku Ivanu Palečkovú, ktorá vytvorila nielen identitu festivalu Fest Anča 2018, ale aj množstvo ďalších úspešných identít pre podniky, značky alebo podujatia.

Téma Nová senzibilita‎ otvára práve tieto otázky, ako aj ďalšie konkrétne výzvy, ktorým v digitálnej ére čelíme. Sensorium prinesie viac ako 20 domácich aj zahraničných hostí, ktorí sa podieľali na projektoch pre NASA, MoMA New York či Google Arts & Culture, a boli ocenené v rámci festivalov ako Ars Electronica alebo Burning Man.

Príďte si vypočuť obohacujúce prednášky so zaujímavými hosťami a rozšírte si svoje obzory! Podujatie je bezplatné, podporiť nás však môžete dobrovoľným príspevkom: https://sensorium.is/sk/tickets

Hostia:

🔸 OUCHHH – novomediálne štúdio, ktoré sa venuje interdisciplinárnej expertíze v oblasti umenia, vedy a technológií. Ouchhh posúva hranice umenia skúmaním vzťahov medzi architektúrou, umením, vedou, technológiou, umením nových médií a umelou inteligenciou. Diskutovať budeme s Ferdi Alici a Eylul Duranagac.
https://sensorium.is/sk/speakers/ferdi-aici-&-eylul-duranagac

🔸 Ivana Palečková – pracuje ako grafická dizajnérka v slobodnom povolaní, venuje sa najmä tvorbe vizuálnych identít, komunikačných kampaní a ilustrácií. Okrem práce pre klientov sa venuje aj fotografovaniu. Fotí na 35 mm film a vytvára publikácie so svojou autorskou fotografickou sériou, kde spája svoj záujem o dizajn a fotografiu.
https://sensorium.is/sk/speakers/ivana-paleckova

SENSORIUM FESTIVAL 2020 – NOMADIC HYBRID EDITION

Medzinárodný festival digitálneho umenia a kultúry funguje v roku korony v nomádskej edícii a uskutoční sa v dňoch 19. 8. – 7. 9. 2020. Naživo aj online spoznáte viac ako 20 domácich a zahraničných hostí. Sú známi aj z projektov pre NASA, MoMA New York či Google Arts & Culture, a mnohí boli ocenení festivalom Ars Electronica. Program sme rozšírili na niekoľko dní a do piatich miest na Slovensku. Zúčastniť sa môžete mini konferencií, koncertov v centre Bratislavy aj workshopu venovanému téme etického dizajnu. Program zmaže hranice medzi umením, technológiami a vedou, a ponúkne nové zážitky vo verejnom, fyzickom aj digitálnom priestore.

https://sensorium.is/