25 rokov denníka SME očami Alexeja Fulmeka

 

“Príbeh Karola Ježíka a denníka SME je do veľkej miery aj príbehom zrodu novej, nezávislej a zároveň ekonomicky prosperujúcej žurnalistiky v posttotalitnej spoločnosti. Zapísal sa do dejín a nikto ho už odtiaľ nevymaže,” píše Alexej Fulmek vo svojej čerstvo vydanej knihe Bol som dlho v SME.

diskusia Fedora Blaščáka s Alexejom Fulmekom
streda 16. 1. 2018, 18.00 v kaviarni
vstup voľný

Alexej Fulmek vyštudoval žurnalistiku na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Začínal v roku 1989 ako redaktor kultúry v denníku Smena. V rokoch 1991-1992 pôsobil ako vojnový reportér v konfliktných zónach bývalého Sovietskeho zväzu. Na jeseň 1992 sa ako 26-ročný stal zástupcom šéfredaktora denníka Smena. V januári 1993 založil spolu s Karolom Ježíkom denník SME.

Dodnes je Alexej Fulmek predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom vydavateľstva Petit press. V tejto pozícii odolal na jeseň roku 2014 tlaku finančnej skupiny Penta pri vstupe do vydavateľstva, ktoré vtedy označil za “pokus o nepriateľské prevzatie”. Penta ostala v pozícii menšinového akcionára. Web denníka SME je najčítanejším spravodajským portálom na Slovensku.
Ešte pred diskusiou si môžete pustiť aj staršiu debatu Fedora Blaščáka s Alexejom Fulmekom v relácii Chrobak v hlave_FM: