Fest Anča Game Days 2017

Na medzinárodnom festivale animácie Fest Anča sa predstavia v rámci programu Game Days aj hviezdy nezávislej hernej scény. Zvučné mená, vychádzajúce talenty, ale aj svetoznáme kreatívne dielne sa prídu podeliť o svoje skúsenosti s tvorbou digitálnych hier, ktoré si v priestoroch Novej synagógy budete môcť aj sami vyskúšať.

konferencia, hlavná sála Synagógy
30. 6. – 1. 7. 2017

Game Days privítajú Davida Fernandeza Huertu, výtvarného riaditeľa ustwo games, kreatívneho štúdia, zodpovedného za celosvetový fenomén Monument Valley. Viac ako 25 miliónov ľudí prepadlo čaru nemožnej geometrie vrátane britskej akadémie BAFTA, ktorá jej udelila cenu za najlepšiu hru.

Dlhoročný fanúšik festivalu Jaromír Plachý z Amanita Design vás pošle do kolien so sériou humorných skečov z chystanej malej-veľkej hry Chuchel. Verná nezamenitľnému odkazu predošlej tvorby, nevyužíva na komunikáciu žiaden text a prekvapí vás hĺbkou schovanou v drobných detailoch s extrémne živým a pestrým vizuálom doplneným fantastickou hudbou od telesa DVA.

Osobne budeš môcť stretnúť aj Dana Da Rochu, tvorcu úspešnej logickej hry Q.U.B.E., Marka Backlera, ktorý na svojom naratívnom dobrodružstve Lost Words spolupracuje s autorkou Rhianna Pratchett, či dvojicu umelcov Matthewa Warshawa a Eliotta Johnsona, ktorí vo vizuálne strhujúcom debute A Light in Chorus využívajú ako stavebný kameň iba časticové efekty.

Nemeckú nezávislú scénu bude reprezentovať Marek Plichta zo Spaces of Play. Priprav sa na to, že ťa nechá blúdiť vo fantastickom svete Future Unfolding. Rebekka Niederlander ťa zas prevedie depresívno-prekrásnym dnom oceána vo FAR: Lone Sails. Ťažko skúšané priateľstvo je motívom oceneného projektu My Memory of Us z Poľska a o tom, že viesť vojnu môžete aj na šesťstennej kocke, ťa presvedčí študent architektúry Miro Straka s globálnym hitom Euclidean Lands.

Návštevníci Game Days si navyše budú môcť pozrieť v retrospektíve ťažký osud hry Pillars of Eternity vo filme The Road to Eternity a v časozbernom dokumente A New Game Aleša Brunclíka zakúsia tvrdý chlebíček tvorby hier v domácich podmienkach. O tom, že to ide, keď sa chce, bude rozprávať Lucia Šicková, ktorá sa venuje programu Skill Drill pripravujúceho mladých tvorcov na dráhu herného vývojára.

O hrách sa nebude iba hovoriť, ale mnohé z nich si budeš môcť nerušene vyskúšať na počítačoch v hernej zóne. Program Game Days obohatí rýchlo tvorba hier Game Jam, prezentácia mladých talentov v Pitching Session, polnočné hranie a výstava hier z 80. rokov organizovaná v spolupráci so Slovenským múzeom dizajnu.

Celý program Fest Anča Game Days nájdete na http://festanca.sk/2017/section/game-days/

Fest Anča Game Days sú organizované v spolupráci s neziskovou organizáciou združujúcou tvorcov digitálnych hier na Slovensku SGDA (Slovak Game Developers Association) a najčítanejším slovenským portálom venujúcim sa hrám Sector.sk. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.