Januárové Interpretačné raje

 

V rámci sprievodného programu našich aktuálnych výstav vás pozývame v januári na tri stretnutia.

streda 10. 1. 2018, 18.00
lektorská prechádzka výstavou
Interpretačný raj: Poézia & performancia
Aj na rok 2018 sme pre vás pripravili program zameraný na aktívny oddych v galérii v podobe lektorských prechádzok výstavami. Prvá prechádzka bude venovaná skúmaniu vzťahu medzi textom a situáciou, experimentálnej poézii, aj fyzickému procesu písania rukou. O to, aby ste sa vo výstave nestratili, sa postarajú lektori Lucia Gašparovičová a Juraj Gábor. Program nevyžaduje žiadnu predchádzajúcu skúsenosť s výstavou.

 

nedeľa 14. 1. 2018, 10.00 – 12.00
tvorivá dielňa pre deti a ich rodičov
Nedeľné básnenie – program pre celú rodinu
Koľko slov sa zmestí do jednej básne a koľko básnikov do jednej rodiny? Stačí na báseň jedno slovo? „Báseň” je slovo. Dve slová sú už veta. „Báseň je slovo” je veta. Príďte s nami preskúmať jazyk – svalový orgán alebo systém zvukových, lexikálnych a gramatických prostriedkov. Slová tvoriť, vyslovovať, následne zapísať a zviazať do podoby viacgeneračnej básnickej zbierky. Jednoducho: „Píšme básne!“ Kde inde, ak nie v Novej synagóge na výstave Poézia & performancia. Program je určený pre deti od 6 rokov, ich rodičov a rodičov ich rodičov. Rezervácia miest na lucia@novasynagoga.sk

 

streda 17. 1. 2018, 18.00
lektorská prechádzka výstavou
Interpretačný raj: Čo je Antropocén (v umení)?
Na druhom januárovom Interpretačnom raji sa budeme venovať otázkam vplyvu človeka na prirodzené deje v prírode a tomu, či tento vplyv bude rozpoznateľný v geologickej histórii Zeme. Nová geologická vrstva našej planéty má názov Antropocén. Ako túto tému reflektuje mladý umelecký kolektív APART a či sa dá prežiť iba zo slnečného žiarenia, preskúmame na aktuálnej výstave v galérii Plusmínusnula.

– –

Účasť na výstavách a sprievodných akciách je bezplatná vďaka podporu Fondu na podporu umenia, ale budeme vďační za dobrovoľný príspevok 2€ na prevádzkové náklady v Novej synagóge. Na tvorivú dielňu Nedeľné básnenie je poplatok 3€ na rodinu, bez ohľadu na počet členov.