Jakub Kaprál štartuje jazzové koncerty a jam sessions

 

Sympaťák Jakub Kaprál je jedným z mladých ľudí, ktorí zareagovali na našu otvorenú výzvu vyskúšať si tvorbu programu. Po rokoch štúdií v Prahe sa vrátil s rodinou naspäť do Žiliny a stíha toho celkom dosť. Pôsobí ako učiteľ v tíme komunitnej školy Tramtária, učí bubny na ZUŠ Ferka Špániho, hrá na bicie v kapelách Sam Handwich, Balaton, Pink Horse a Doris Day, navyše je lingvista a prekladateľ na voľnej nohe. A teraz je už aj dramaturg a organizátor.

„Kultúra v meste mi nie je ukradnutá a rád by som prispel k oživeniu najmä lokálnej hudobnej scény. S tímom Truc sphèrique rozbieham spoluprácu na formáte jazzových koncertov v kombinácii s jam sessions v priestoroch kaviarne Novej synagógy. Priestor by mali dostať hlavne talentované mladé tváre československej scény, ktorých originálny hlas by nemal v priehrští nových kapiel a projektov zaniknúť.“

Fandíme predovšetkým Jakubovej motivácii rozohrať to spoločne. Veríme, že sa okrem skvelých koncertov tiež chopíte príležitosti zapojiť sa do diania. Jednoduchý návod – neľakajte sa, prineste si vlastný nástroj a po koncerte to skúste spolu s účinkujúcimi.

„Koncerty spojíme s otvorenými jam sessions. Chápem ich ako melting pot a kreatívne ihrisko pre lokálnych aj navštevujúcich hudobníkov. Vítaní sú všetci: zvedaví diváci, aktívni poslucháči, pasívni konzumenti, milovníci dobrej hudby, študenti hudobných škôl, rekreační hudobníci, songwriteri, sólo umelci.“

Krízové opatrenia nás možno pribrzdili, ale rozhodne nie zastavili. A aj keď sme pôvodný začiatok tejto spolupráce museli na chvíľu odložiť, v júni už naostro a naživo. Príďte si vychutnať živé vystúpenia mladých hudobníkov – prvým koncertom bude projekt Bardo Sisy Fehér a Vladka Mikláša s Petrom Nohavicom vo štvrtok 11. 6. 2020.

Kontakt na Jakuba Kaprála, ak chcete hrať alebo sa inak zapojiť – jkapral@gmail.com.

Jakub Kaprál