Bardo / Sisa Fehér & Vladko Mikláš

 

Koncert a album plný prírody, takto by sme mohli opísať Bardo, autorský projekt Sisy Fehér a Vladka Mikláša. Komorné, intímno-lyrické piesne so symbolickými textami a neskrývanými folkovými až folklórnymi inšpiráciami. Na rozdiel od albumu, v ktorom prevláda vyprodukovaná rytmika, živým vystúpeniam dodáva šmrnc vyhľadávaný pražský bubeník Petr Nohavica. A bonus navyše, ak si prinesiete vlastný nástroj, po koncerte pozývame zapojiť sa do otvorenej jam session spolu s účinkujúcimi.

štvrtok 11. 6. 2020
20.00 koncert
21.30 jam session
vstupné 5,00€ / 3,00€ (zľavnené pre študentov, seniorov, učiteľov)
predpredaj na tootoot.fm, predaj na mieste v deň koncertu od 19.30

Bardo
Sisa Fehér – spev, basa
Vladko Mikláš – gitara, spev
Petr Nohavica – bicie

Skladateľské duo Sisa Fehér a Vladko Mikláš tvorí autorskú hudbu s moderným zvukom, ktorý vychádza z ich jazzového backgroundu prepleteného s vplyvom slovenskej alternatívy. Lyrické texty sa prihovárajú cez prírodný symbolizmus a napriek tomu, že všetky kompozície sú autorské, dá sa v Barde nájsť istá fiktívna príchuť slovenského folklóru.
www.sisafeher.com
www.facebook.com/bardosisyavladka/

“Album Bardo Sisy Fehér a Vladka Mikláša je výnimočný hudobný kúsok. I napriek tomu, že nerozumiem slovenskému jazyku, pri počúvaní tejto nahrávky ma emócia v hlasovom prednese a úžasné new-jazz-esque aranže vtiahli do iného sveta. Sisa si zaslúži celosvetovú pozornosť a taktiež ich produkcia je niečo, o čo budú umelci z celého sveta pôsobiaci na indie, jazzovej a fusion scéne usilovať. Nezameniteľné!” (Stephen Budd)

Pozývame na živý koncert, ktorý vás prevedie do magického sveta opojných minimalistických a sofistikovaných zvukových plôch, melodických gitarových liniek, basy a Sisiných harmonizovaných melódii. Na rozdiel od albumu, kde sa len striedmo v skladbách objavujú vyprodukované beaty, živé koncerty sprevádza bubeník Petr Nohavica.

Koncert Bardo je prvým, ktorý organizuje náš nový externý kolega, jazzový bubeník Jakub Kaprál. Pred časom vymenil Prahu za rodnú Žilinu, ale chýba mu tu pražský živý (nielen) jazzový koncertný ruch. Po koncerte bude nasledovať otvorená jam session – ste vítaní.