Kiosk X – festival nového divadla a tanca

Desiaty ročník festivalu Kiosk predstaví v rámci hlavného i sprievodného programu pätnásť scénických projektov a zameria sa aj na prezentáciu tvorby nastupujúcej generácie autorov. Jedným z miest festivalu bude opäť aj Nová synagóga.

štvrtok 27. – nedeľa 30. júla 2017
festival nového divadla a tanca
Stanica Žilina-Záriečie, Nová synagóga Žilina a ďalšie miesta

Kiosk je divadelný festival, ktorý sa rád pozerá za horizont, sonduje hranice, vetrí nepredvídateľné, púšťa si ústa na špacír. Tentokrát sa však pustí do boja s divákom. Novým, slobodným, nezávislým divákom, ktorý sa za posledných desať rokov výrazne zmenil. Alebo zostáva rovnaký, len ho umelci chcú nového? Odpoveď viete práve vy! Príďte sa predstaviť slovenským nezávislým a novým umelcom, ktorí vám v rámci štyroch dní ponúknu pätnásť predstavení a množstvo inštalácií, filmov, diskusií, ale aj jedla, jógy, či rádioaktivity. Bude to divoké.

Každý rok rieši festival inú tému, ktorá je skloňovaná hlavne v rámci sprievodného programu. Ten tvoria diskusie, inštalácie, intervencie a projekty vytvorené na mieru festivalu. Pre jubilejný desiaty ročník to bude téma pre umenie viac než delikátna – Nový divák. Reagujeme na zvýšený záujem tvorcov o interakciu a aktívneho diváka. Akoby chceli sami tvorcovia nového diváka. Nie je to trúfalé? Alebo je to naopak a divák sám chce byť viac v centre pozornosti? Aký je nový divák, a existuje vôbec? Čo znamená byť dnes divákom?

Kompletný program festivalu nájdete na:
http://www.kioskfestival.sk/program/

Permanentky si kúpite vopred:
http://www.kioskfestival.sk/listky/

Informácie o workshopoch, ktoré predskakujú festivalu:
http://www.kioskfestival.sk/workshopy/

Praktické informácie nájdete na:
http://www.kioskfestival.sk/info/

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.