Technická dokumentácia divadelného predstavenia

Séria workshopov Škola svetelného dizajnu Antény – siete pre nezávislú kultúru je určená pre produkčných, technikov, svetelných dizajnérov, tour management, tanečné a divadelné súbory.

workshop Školy svetelného dizajnu
streda 5. 2. 2020, 18.00 – 21.00 + štvrtok 6. 2. 2020, 9.00 – 17.00
poplatok 20,00/15,00 (zľavenené pre študentov) / členovia siete Anténa bez poplatku
kapacita obmedzená, prihlasovanie: katka@stanica.sk, bližšie informácie po prihlásení

Technická dokumentácia divadelnej inscenácie je kľúčovým dokumentom nielen pre samotných tvorcov, ktorým pomáha pri vykomunikovaní adaptácií predstavenia do iných priestorov, ale predovšetkým divadelným dramaturgom a organizátorom festivalov pri voľbe inscenácie alebo zasadenie inscenácie do vhodného priestoru.

Ako takýto dokument zhotoviť, ktoré informácie by mal obsahovať a ktoré informácie sú možno zbytočné? Ako s ním pracovať a ako nám môže pomôcť? Pre účely workshopu využijeme možnosť spolupracovať s tvorcami novej inscenácie Song Lines: expedition 97/18 Tomášom Janypkom a Sabinou Bočkovou, ktorí budú mať v rovankom čase v Novej synagóge slovenskú premiéru. S ich adaptovaným predstavením budeme na workshope pracovať ako s reálnym príkladom.

Lektorka Katarína Ďuricová pracuje ako manažérka rôznych lokálnych, ale i medzinárodných projektov týkajúcich sa súčasného umenia a nezávislej kultúry. Pôsobila v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie a aj vďaka tejto skúsenosti objavila kúzlo svetla a svetelného dizajnu. Od tej doby spolupracuje prevažne s českými a slovenskými súbormi súčasného tanca, s ktorými zrealizovala cez stovku repríz predstavení nielen v Európe. Okrem práce na nových svetelných riešeniach a touring managemente je od roku 2014 technickou riaditeľkou festivalu TANEC PRAHA a spolupracuje s ďalšími festivalmi ako Cirkopolis a 4+4 dny v pohybu.

Pozývame aj na ďalší workshop z rovnakej série Tvorba svetelného konceptu a základy programovania svetelného pultu s fínskym lektorom Ollim Hietajärvim, ktorý bude 1. – 2. 2. 2020 v Záhrade v Banskej Bystrici. Viac sa dočítate na www.antenanet.sk.