Mikoo (SK-NO-CZ)

 

Umelecky aktívna Slovenka, bubeníčka a skladateľka Michaela Antalová, ktorá žije v nórskom Oslo, kde „sa dá uživiť experimentálnou hudbou“, zahrá v Synagóge spolu so svojimi priateľmi.

koncert – improvizovaná hudba, jazz
piatok 22. 2. 2019, 19.00 v centrálnom priestore
vstupné 5,00 € / 3,00 € (študenti, seniori, …), v predpredaji online na tootoot.fm alebo na mieste pol hodinu pred koncertom

Mikoo:
Michaela Antalová – bicie
Vojtěch Procházka – klavír
Fredrik Rasten – gitara
Ina Sagstuen – hlas

Líderka kapely Michaela Antalová koncertuje a komponuje. Priťahuje jazz a improvizácia a okrem hráčskej účasti na úctyhodnom množstve medzinárodných projektov ju ako líderku kapely Mikoo zaujíma konkrétny princíp Improvisation within Composition (improvizácia v rámci kompozície).

Michaela koncertuje a komponuje. Vo veľkej miere ju zamestnáva perkusívna hudba. Skladá pre menšie aj väčšie hudobné zoskupenia a spolupracuje s hudobníkmi ako Lę Quan Ninh (v perkusívnom kvartete pQuartet),  s Martinom Küchenom (v spoločnom duete), so Sudeshnou Bhattacharyou a Hansom Kjorstadom (v indicko-nórskom triu Folkevogn). Je členkou Pražského Improvizačného Orchestra a jazzového tria (s Atle Nymom a Matsom Eilertsenom). Účinkuje na improvizačnej scéne (Fennel, Arará, Brinicle) a tiež world music scéne (napr. v arabskej kapele Majāz). Je taktiež v kolektíve Ojkos, v ktorom je 16 skladateľov hrajúcich autorskú tvorbu. V roku 2016 spolu s Chrisom Corsanom, Anjou Jacobsen a Øyvindom Skarbøm vytvorili 50 min. dielo pre štyri bicie súpravy premierované na bratislavsom festivale NEXT. V tom istom roku vydala sólové EP Oblak, Oblek, Oblúk v českom vydavateľstve Jipangu.

www.michaelaantalova.com

https://youtu.be/YzNjbaEE40E 

https://www.jazz.sk/articles/michaela-antalova-v-norsku-sa-da-uzivit-aj-experimentalnou-hudbou