Zatvorené. Karanténa.

 

Spomalenie rýchlosti šírenia koronavírusu zrušením kultúrnych podujatí a hromadných akcií je dobrým rozhodnutím a pridávame sa samozrejme aj my.

Žiadnu paniku! Umývajte si ruky a zostaňte doma.

Na základe rozhodnutia krízového štábu, hygieny, mesta či vlády – na dva týždne rušíme všetky podujatia a zatvorené sú aj výstavné priestory, kde ste mohli vidieť vystavený objekt Alexa Zelinu z predstavenia Debris Company Glitch, ktoré sme tiež museli zrušiť. Zrejme jeho vystavenie predĺžime, bola by škoda, keby visel v Synagóge sám bez divákov. Aktuálne do konca marca, ale zrejme to bude ešte dlhšie. Rovnako sú pozastavené doobedné dielne a návštevy školských skupín, keďže aj školy sú zatvorené.

Zrušeným akciám, pri ktorých je to možné, nájdeme nový termín. Ak ste si už na zrušené podujatia kúpili vstupenky, vstupné vám vráti náš provider Tootoot – ak ste si ich kúpili online, peniaze vám prídu naspäť automaticky, ak ste si lístky kúpili osobne na bare alebo v kníhkupectve Artforum, príďte ich vrátiť osobne.

Vo vynútenej pauze sa snažíme stále pracovať – maľujeme, upratujeme, riešime opravy, nekonečné dokončovanie rekonštrukcie i “papiere”, na ktoré sme nemali moc času. Už sa ale nevieme dočkať, kedy vás znovu uvidíme.

Ale to najdôležitejšie je teraz spomaliť tak šírenie koronavírusu. Naozaj stačí málo – dodržujte hygienu, umývajte si ruky, zostaňte doma a minimalizujte kontakt s inými ľuďmi. Nemusíte len sedieť doma, ale nechoďte tam, kde je viac ľudí a kde nemusíte. To je najlepší liek na nešírenie nákazy a predídenie kolapsu nášho zdravotníckeho systému. A doma nájdete aj veľa umenia – hudby, literatúry, filmu, … Využite to.

Spolu so sesterskou Stanicou Žilina-Záriečie sme museli zrušiť desiatku podujatí, workshopov a na Stanici zatvorený bar je poriadny škrt cez náš skromný a napätý rozpočet, ale na dva-tri týždne to zvládneme. Pomôcť nám môžete napríklad svojimi 2 percentami – www.novasynagoga.sk/2percenta.

Akékoľvek máte otázky – píšte na info@novasynagoga.sk a volajte 0907137145.

Držme si palce a zvládnime to. Bude dobre!