Nová synagóga oblieka podporovateľov. Objednávajte!

Víťazmi ľudového hlasovania o najlepšie grafické návrhy na tričko Novej synagógy sú:
1. Radka Ščepánková
2. Peter Dlhopolček
3. Matúš Lelovský

Ich návrhy budú už čoskoro zrealizované – vytlačené na tričká spolu s ďalšími štyrmi, ktoré sme vybrali spomedzi desiatich oslovených grafických dizajnérov a ktorí sa tiež v hlasovaní nestratili – Samo Čarnoký, Palo Bálik, Janka Bálik a Boris Meluš. Aby sme to uzavreli na šťastných sedem motívov. Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste sa zúčastnili súťaže aj vám, ktorí ste hlasom vyjadrili svoje preferencie.

Teraz je čas na objednávky. Filantropická cena začína na 20,00 € (zvýšiť ju je na vašich možnostiach), aby tričká naozaj splnili okrem módneho doplnku aj svoj druhý účel a podporili rekonštrukciu synagógy. Najlepšími podporovateľmi sú ale pre projekt kunsthalle v Novej synagóge ľudia, ktorí si nastavia trvalý príkaz v banke. Každý mesiac posielajú symbolickú sumu, ktorá sa v ich mesačnom rozpočte stratí, ale spolu a pravidelnosťou vytvorí veľkú vec – napríklad päť alebo desať eur, no máme už aj takých, čo posielajú viac. Všetci títo ľudia tvoria prvý okruh priateľov a priaznivcov, ktorí raz budú “nesmrteľní”.

Vo vašich objednávkach na info@novasynagoga.sk prosím uveďte MENÁ (vaše, ale aj autora dizajnu, ktorý objednávate), ďalej D/P (dámske či pánske) a potom S, M, L, XL (veľkosť). A samozrejme spôsob platby, či prispievate prevodom priamo do zbierky na č. ú. 2620864319/1100 alebo v hotovosti do kasičky pre prevzatí trička na Stanici Žilina-Záriečie.

Tričko podľa vlastného výberu tiež poputuje všetkým, ktorí už doteraz do zbierky na Novú synagógu prispeli sumou väčšou ako 20,00 €. Samozrejme – musia sa ozvať a identifikovať. V prípade záujmu o zaslanie trička poštou prosíme prispieť o dve eurá viac na poštovné a napísať vašu adresu.

Tu sú vybrané motívy, z ktorých si môžete vybrať a na vlastnej hrudi reprezentovať spoločnú ideu rekonštrukcie fascinujúcej stavby od Petra Behrensa a jej budúceho využitia.

Všetky návrhy, ktoré boli v súťaži o tričko nájdete tu.
Viac o možnosti podporiť rekonštrukciu nájdete tu.
Ďakujeme a odfoťte sa potom v novom tričku a dajte vedieť, ako sa nosí.

Radka Ščepánková

11_radka_scepankova

Peter Dlhopolček

10_peter_dlhopolcek

Matúš Lelovský

18_matus_lelovski

Samo Čarnoký

20_samo_carnoky

Boris Meluš

16_boris_melus

Palo Bálik

19_palo_balik

Janka Bálik

17_janka_balik