Dočasná telocvičňa

 

Nielen celoplošné testovanie nájde priestor v Synagóge v čase lockdownu. Snažíme sa priestor využiť, ako sa dá.

tréningy namiesto kultúrnych akcií
november – december 2020

Koronakríza nerobí problémy len kultúrnym centrám, reštauráciám alebo hotelom. Veľká časť športových klubov funguje s veľkými obmedzenia prípadne nefunguje vôbec, najmä tie, ktoré sú odkázané na školské telocvične a zatvorené športoviská. Rozhodli sme sa im v rámci našich možností trochu pomôcť a otvoriť na tréningy centrálnu sálu Novej synagógy mimo otváracích hodín galérie. Čo sa týka množstva vzduchu a metrov štvorcových na jedného návštevníka, nie je veľa bezpečnejších miest. A malý príspevok nám zase pomôže s platením energií, ktoré inak nemáme z čoho financovať.

Joga
Môže byť v galérii joga? Podľa nás môže. Vyskúšali sme si to ešte v októbri a fungovalo to. Od novembra sme spustili prvé hodiny, samozrejme v uzavretých skupinách do 6 osôb a s dodržaním vzdialeností, rúšok, dezinfekcie. Aktuálne hodiny sú v pondelok podvečer s Luciou Šimovou (0904366733) a v utorok doobeda s Martinou Zurovac (0903813304). Ak máte záujem, volajte priamo im.

Lukostreľba
Dočasnú strelnicu u nás v čase zatvorených telocviční našli členovia Lukostreleckého klubu Reflex Žilina. Trénujú ráno a večer mimo otváracích hodín galérie, opäť v mikroskupinách max 5-6 ľudí. Tréningy sú len pre členov klubu, v prípade, že vás lukostreľba zaujíma, prihláste sa na www.lukostreleckyklubzilina.sk.

Plávanie
Azda v najhoršej situácii sú plavci, ktorí zostali celkom bez možnosti trénovať kvôli zatvoreným bazénom. Suché tréningy sú náhradou aspoň pre udržanie kondície, vonku v zime a potme to už ale bolo najmä pre malé deti náročné a tak od decembra prichyľujeme prvú 5-člennú skupinku detských plavcov z Nereusu.

Veríme, že je to všetko len dočasne a že sa už od budúceho roku kultúrny aj športový život vráti do normálnych koľají. Joga a lukostreľba však budú môcť s našim programom v Synagóge koexistovať v budúcnosti, tak sa tešíme novému spojeniu.

Ak máte záujem niečo u nás skúsiť, skúšať alebo trénovať, píšte na info@novasynagoga.sk.