Vladimír Godár, Iva Bittová, Solamente naturali – MATER, koncert, sobota 21. 9. 2013, 19.00

“Krásne sa odvíja atmosféra večného pokojne očarujúceho mysticizmu. Najuchvacujúcejšia je v Magnificate s oslňujúcou vokálnou líniou vznášajúcou sa nad strašidelne vyzváňajúcim bourdonom hlbokých sláčikových nástrojov. Bezchybný zvuk umožňuje vyniknúť Godárovej úchvatnej inštrumentácii a prvotriednemu predvedeniu: Bittová vám v Stabat Mater zlomí srdce.”

Barry Witherden pre BBC Music Magazine, kde Mater dostala päť hviezdičiek (z piatich) za zvuk i interpretáciu.

 

 

Iva Bittová s orchestrom a speváckym zborom Solamente naturali (dirigent Marek Štryncl) a jedno z najvýznamnejších diel súčasnej slovenskej vážnej hudby. Godárova nahrávka vyšla v prestížnom vydavateľstve ECM, predalo sa 10-tisíc nosičov a v Žiline sa koncertná verzia tohto výnimočného projektu udeje po prvýkrát, k atmosfére koncertu určite pridá aj nepoznaná akustika Novej synagógy v rekonštrukcii.

Vstupné 13,00 / 10,00 € (študenti, dôchodci, nezamestnaní).
Predpredaj na Stanici Žilina-Záriečie, v kníhkupectve Artoforum v Žiline alebo na www.drhorak.sk. Výťažok z koncertu podporí prebiehajúcu rekonštrukciu. A vážime si našich VIP darcov – ak rekonštrukciu podporujete pravidelne trvalým príkazom alebo ste už prispeli viacnásobne, lístok na koncert vám darujeme zadarmo – napíšte si rezerváciu na info@novasynagoga.sk.

Stránka Vladimíra Godára – www.vladimirgodar.wz.cz
Stránka Ivy Bittovej – www.bittova.com
Stránka orchestru Solamente naturali – www.solamentenaturali.sk

iva-bittova-2