Dokončujeme a ozvučujeme Zrakovú pyramídu v Súľove

Hoci sme ju v novembri minulého roka slávnostne pokrstili a otvorili verejnosti, niektoré veci zostali nedokončené. A tak sme sa opäť pustili do práce – na bleskozvode a streche. Zraková pyramída je až teraz konečne hotová a môžeme osadiť tabuľku čo to vlastne aj na čo slúži.

Vyzerá to tak, že objekt výtvarníka Juraja Gábora nespadne ani ďalších 20 rokov. Konečne sme urobili izoláciu osemdesiatich metrov štvorcových strechy. Ďakujeme za to najmä Ľubovi Šoškovi a podpore Nadácie Kia Motors Slovakia a Fondu na podporu umenia. Strechu sme izolovali proti vode recyklovateľnou fóliou a konečný strešný raster bude vyzerať ako na Jurajovom návrhu, práve sa dokončuje.

V deň koncertu Iron Maiden na hričovskom letisku a deň pred trenčianskou Pohodou sme si urobili s kolegami iný výlet – za pomoci zopár lopát a aj miestnych ťažkých mechanizmov sme urobili 70-centimetrovú jamu a zakopali do nej bleskozvod.

A ozvučujeme – k zaujímavému výhľadu na Súľovské skaly sa hodí aj nový zvuk. Prvé dva pokusy nevyšli kvôli počasiu a Pablo Sanz aj Karpaty Magiczne nakoniec hrali v Synagóge. V sobotu 16. júla 2016 sme sa pokúsili opäť, ale počasie bolo opäť proti nám a tak sa koncert ukrajinského basgitaristu Rodiona Sun Liona presunul pod strechu Synagógy. Pri západe Slnka tu odohrá svoj sólový album Before I Sleep, ktorý je inšpirovaný duševnými stavmi pred zaspávaním. Vstup na koncert je vďaka podpore nadácie Kia Motors Slovakia voľný.

Zostáva posledný pokus – štvrtý tohtoročný výlet za novou hudbou s výhľadom zo Zrakovej pyramídy bude v sobotu 6. augusta 2016, kedy sem vynesieme nástroje brnenského komorného súboru Dust in the Groove, ktorý hrá na pomedzí jazzu a súčasnej vážnej hudby.

Príbeh vzniku Zrakovej pyramídy si môžete prečítať tu >.

zrakova-pyramida-91

zrakova-pyramida-6

 

zrakova-pyramida-5

 

zrakova-pyramida-4

 

zrakova-pyramida-3-2016

 

zrakova-pyramida-7

 

zrakova-pyramida-1-2016