Fest Anča 2017

Koncom júna oslávi v Žiline svoje desiate narodeniny Medzinárodný festival animácie Fest Anča. Ako jediný na Slovensku prináša každý rok krátke a celovečerné animované filmy pre dospelého diváka, ako aj pre deti. Opäť budete mať možnosť v Žiline stretnúť filmárov, hudobníkov či umelcov, ktorí patria k špičke súčasného tvorivého sveta. A opäť to bude aj u nás v Novej synagóge a okrem toho na Stanici Žilina-Záriečie a v Bábkovom divadle Žilina.

medzinárodný festival animácie
štvrtok – nedeľa, 29. 6. – 2. 7. 2017

Tento rok budeme oslavovať vo veľkom. Príde totiž kráľ animovaného hororu, držiteľ prestížneho ocenenia BAFTA, Robert Morgan. Na letnej narodeninovej párty nebude chýbať aj britský režisér Paul Bush, ktorý nám ukáže, že animovaný film môže mať aj silu dokumentu. Od majstra bábkovej animácie Barryho Purvesa sa na workshope naučíte, ako sa robí stop-motion animácia.

Tých, čo majú radi počítačové hry, poteší, že sa priestoroch Novej synagógy okrem slávnostných ceremoniálov a výstav bude aj tento rok konať sprievodné podujatie festivalu Fest Anča Game Days.

10. výročie Fest Anča oslávime spolu s hviezdami nezávislého neba, kam patria vývojári Amanita Design s aktuálnou ešte nevydanou strelenou hrou Chuchel, ale aj tvorcovia absolútneho hitu Monument Valley, ktorý príde predstaviť výtvarný riaditeľ štúdia Ustwo Games. Chuťovkou bude projekt Light in Chorus dvojice anglických študentov, využívajúcich iba časticové efekty ako stavebný kameň pre ich debut.

A to nie je všetko! Nebudú chýbať aj kreatívne workshopy, prednášky, projekcie so živou hudbou, premietanie rodinných filmov na námestí Andreja Hlinku, koncerty, párty či obľúbené Anmation Karaoke Battle.

Nakoľko ide o viacdňový festival aj v open-air prostredí, návštevníci môžu využiť stanové mestečko a telocvičňu, ktoré sa nachádza hneď vedľa Stanice.

www.festanca.sk
Udalosť na Facebooku: Fest Anča 2017

Celofestivalová vstupenka: 20,00 €
Študentská vstupenka: 15,00 € (* po preukázaní platného preukazu ISIC, ITIC, EURO 26 alebo platnej študentskej preukážky).
Predpredaj: http://festanca.sk/2017/vstupenky-10-fest-ancu/