Fest Anča (aj vo víne)

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča sa začne už o pár dní.  18. až 22. júna 2014 otvorí v Žiline dvere do sveta fantázie. Otvárací aj záverečný ceremoniál sa uskutoční pod Behrensovou hviezdou v Novej synagóge. Avšak predtým ešte spoločne so Slobodným vinárstvom vyhlasuje jedinečnú dražbu o limitovanú edíciu 24 fliaš s unikatnými vinetami od talentovaných slovenských ilustrátorov. Výťažok z dražby poputuje do verejnej zbierky na rekonštrukciu synagógy.

Grafické návrhy vínových etikiet pripravili Peter Budinský, Mária Oľhová, Alica Gurínová, Joanna Kozuch, Andrej Kolenčík a Matúš Vizár. Všetci patria do mladej generácie slovenských autorov animovaných filmov.

Ide o zaujímavé spojenie, ktoré zaodie víno Cutis Pinot do umeleckého šatu. Punc originality pridáva tejto sérii najmä limitovaný náklad, ktorý sa ponúka v dvoch dražbách. Jedna prebehne 31. mája o 18:00 počas Bratislavského knižného festivalu BRaK na nádvorí Pisztoryho paláca. Ľudia si budú môcť vydražiť buď niektorú zo šiestich fliaš, ale aj celú sériu s motívmi od každého z animátorov. Druhá dražba prebehne online na sociálnej sieti Facebook festivalu Fest Anča, kde si budú môcť rovnako vydražiť šesť samostatných fliaš alebo sériu. Vyvolávacia cena pri oboch dražbách je 15€ za fľašu a 60€ za sériu.

Milovníci vína a umenia majú možnosť získať unikátne umelecké dielo v podobe jedinečnej etikety a kvalitného slovenského vína od Slobodného vinárstva.
Šľachetný je aj účel dražby. Vyzbierané peniaze sa v plnej výške venujú na rekonštrukciu Novej Synagógy.

Pozývame vás na otvárací ceremoniál festivalu Fest Anča 19. júna o 20.00 a 20. – 21. júna 2014 tu bude prebiehať jeden z najväčších sprievodných programov festivalu s názvom Game days, ktorý sa zameria na počítačové hry.

 

 

 

fest-anca