Florbal v Synagóge

 

Florbal je športová hra podobná ľadovému hokeju a hokejbalu, ale má svoje špecifické pravidlá a športové vybavenie. Hrá sa s florbalkou, plastovou loptičkou a brankár v bráne kľačí.

Po bedmintone (1. 6. 2013) a šachu (19. 8. 2017) bude florbal tretím športom, ktorý si skúsime zahrať pod 17-metrovou kupolou Novej synagógy. Tentoraz s deťmi a prihlasovaním do klubu FBC Grasshoppers UNIZA.

detský turnaj a nábor na florbal
streda 6. septembra 2017, 14.00 – 20.00

“Florbalový oddiel FBC Grasshoppers (Kobylky) ako jeden z oddielov združenia Academic Žilinská univerzita vo svojej viac než 15-ročnej florbalovej histórii vychoval množstvo juniorských a mužských reprezentantov. Dlhodobo pôsobíme nielen na celoslovenskej aj medzinárodnej florbalovej scéne a zúčastňujeme sa mnohých florbalových akcií a turnajov.

Uvedomujeme si dôležitosť existencie širokej hráčskej základne počnúc detskými kategóriami a tak v posledných rokoch aktívne prehlbujeme prácu s mládežou. Teší nás klesajúca veková hranica detí a zároveň ich narastajúci počet na tréningoch.

Narastajúci záujem nás zároveň zaväzuje k intenzívnej a systematickej činnosti smerujúcej k zdravým pohybovým návykom a pozitívnemu životného štýlu, ktoré tak pomáhame formovať už od najmladšieho veku”, píšu tréneri Daniel Baránek a Milan Lietava v pozvánke na špeciálny deň s florbalom v Synagóge.

Všetky deti (chlapcov aj dievčatá) od 5 do 14 rokov, ktoré by si chceli florbal s Kobylkami vyskúšať, radi privítame v stredu 6. 9. 2017 od druhej do ôsmej v Synagóge.

Kontakt a viac informácií:
Daniel Baránek: baranek@uniza.sk, 0907 647 791

Viac info o FBC Grasshopers:
www.facebook.com/FBC-Grasshoppers-AC-Uniza-Žilina-188852311959
www.grasshoppers.sk