Kinderhalle / Vybrané novinky – prehliadka Novej synagógy pre rodiny s deťmi, sobota 4. 10. 2014, 15.00 – 17.00

V prvú októbrovú sobotu pozývame srdečne rodiny s deťmi – nakuknúť do synagógy. Čo je tu nové? Všeličo, priestor sa rekonštruuje, sme v polovici a noviniek neustále pribúda – budete to môcť sami posúdiť. K tomu všetkému tu máme výstavu svetového umelca, na ktorej si aj deti prídu na svoje. 

Výstava Dana Perjovschého: Selected News / Vybrané správy je udalosťou tejto jesene, nielen v Žiline. Nielen preto, že je uznávaným umelcom svetového formátu. Je kriticky vnímavý voči dianiu vo svete ľudí a má dar pár ťahmi vyjadriť jeho podstatu. Jeho nástenné “noviny” nie sú zaťažené písmenkami, ale zľahka pokreslené jednoduchými obrazovými správami, ktoré sú prekvapivo účinné. Ich “čítanie” hravo zvládne aj malé dieťa, pretože kreslenie je vlastne jedným z najjednoduchšie zrozumiteľných záznamov rozmýšľania.

Na prehliadku synagógy a aktuálnej výstavy sú pozvaní všetci členovia rodiny už od veku 4 rokov, školáci, rodičia aj starí rodičia. Máme pripravené tlačené materiály, hry a tvorivé aktivity, ktoré vás prevedú priestorom a priblížia výstavu.

Synagóga je priestorná, ale veľkosť skupín, ktoré zvládneme obslúžiť je obmedzená, preto vás prosíme, aby ste nám dali vedieť, že prídete a vedeli sa pripraviť: 0907 178 756, hanka@stanica.sk. Vstupné/výstupné na výstave je dobrovoľné a vďaka nemu môžeme pokračovať v rekonštrukcii.

ludia