Nekašli na to! Inšpiruj sa ľuďmi, ktorí sa nebáli.

 

“Veríme, že ak každý človek bude mať aspoň trošku odvahy a bude sa snažiť zlepšovať svoje okolie aj len malými činmi, posunie Slovensko bližšie k slušnosti. Veríme, že máme veľa slušných a odvážnych ľudí.”

(Komunita Zastavme korupciu)

diskusia Komunity Zastavme korupciu
piatok 24. 5. 2019, 17.00 v kaviarni
vstup voľný

Keď príde do tuhého, je ľahké strčiť hlavu do piesku. Hostia tohto večera, odvážne oznamovateľky korupcie či mladý dokumentarista, ukázali v krízovej situácii svoju tvár. Vyrozprávajú vám svoj príbeh a vysvetlia, čo ich v krízových situáciách hnalo vpred.

Edo Cicha je mladý Bratislavčan, ktorý vo filmovom dokumente o ZUŠ v Humennom dokumentoval korupciu a strach v meste a sám sa stal terčom útokov vedenia mesta pod vedením vtedajšej primátorky Jany Vaľovej (Smer).

Marta Bočeková ako kontrolórka na Katolíckej univerzite v Ružomberku vyniesla na svetlo sveta viaceré kauzy, aj keď jej hrozili výpoveďou, ktorú nakoniec aj dostala. Nevzdala sa a vo svojom boji za spravodlivosť pokračovala ďalej.

Lenka Dunajová je zdravotná sestrička v Žilinskej nemocnici. Po tom, čo upozornila na korupčné praktiky hlavnej sestry, sa začal kolotoč nepríjemností. Pani Dunajová však vytrvala.

Počas večera zahrá žilinská beat-punková kapela Ja, Ty a Rolo.

Podujatie organizuje Komunita Zastavme korupciu – mladí ľudia, ktorí bojujú proti korupcii po celom Slovensku a aktuálne zakladajú svoju bunku aj v Žiline.

https://komunita.zastavmekorupciu.sk