Mike Parker’s Trio Theory (US/PL)

 

Čo sa stane, keď niekto vyrastie v tieni New Yorku, kde hrá rock a funky s bratom, ktorý ho predstaví Mingusovi, Monkovi a Colemanovi, a súčasne má otca trvajúceho na tom, aby počúval Mozartove opery a Mahlerove symfónie? Problém Mika Parkera ako mladého kontrabasistu s hlbokou láskou k mnohým štýlom hudby prišiel, keď začal sám skladať: “Akú hudbu chcem tvoriť?” Po tom, čo strávil univerzitné roky na jazzovej scéne s najlepšími hudobníkmi, hral v školskom orchestri, písal sláčikové kvartety a aranžoval hudbu Beatle’s (všetko počas štúdia psychológie), prišiel s odpoveďou – spraviť niečo, čo odráža všetky jeho inšpirácie.

jazzový koncert
štvrtok 13. 6. 2019, 20.00 v kaviarni
vstupné 5,00 € / 3,00 € (študenti, seniori, nezamestnaní…)
online na tootoot.fm, na mieste pol hodinu pred koncertom

Mike Parker / kontrabas
Frank Parker / bicie
Sławek Pezda / tenor saxofón

Traja skvelí inštrumentalisti z New Yorku, Chicaga a Krakova si opäť v rámci svojho európskeho turné odskočia aj do Žiliny. Ponúkajú strhujúcu zmes štandardného funku a bebopu, mierne okorenenú free jazzom až atonalitou. Či sa považujete viac za odborné alebo viac za široké publikum, prijmite pozvanie do občasného džezového klubu v priestoroch našej kaviarne.

Trio Theory je inkarnáciou Parkerovho projektu z roku 2013, kedy sa presťahoval do Krakova a hral so štyrmi talentovanými mladými poľskými džezmenmi. V triu z nich zostal Slawek Pezda na tenor sax a na bicích sa pridal Frank Parker, veterán z Kurt Elling Quartet. V novembri 2014 začali maratónom 27 koncertov za 27 nocí. Odvtedy odohrali viac ako 150 koncertov v 9 krajinách vrátane Krokus Jazz Festival (PL), Jazz Festival Praha, Jazz Goes To Town (CZ), MediaWave Festival (HU), Jazzire Festival (RS), Medzinárodný jazzový festival Targu Mures (RO) a mnoho ďalších. V apríli 2016 vydali ‘Alive Out There’.

www.mptheory.com

‘Goldfingers’ live (new video!)