Hrdinovia medzi nami – Zdravie za milión

 

Kto sú Hrdinovia medzi nami? Ako môžeme na Slovensku prebudiť viac hrdinstva? Naším cieľom je podnietiť diskusiu o hrdinstve a rozvoji občianskeho vedomia a svedomia.

projekcia dokumentárneho filmu a diskusia
streda 14. 11. 2018, 19.00 v kaviarni / zimnej modlitebni
vstup voľný

V slovenskom zdravotníctve zomiera zbytočne niekoľko tisíc ľudí ročne. Ľudia, ktorí upozorňujú na príčiny, potrebujú neobyčajne širokú ľudskú a mediálnu podporu, aby si kompetentní škandál vôbec všimli. Pokiaľ bude vyvodzovanie zodpovednosti a trestanie vinníkov stále utópiou, budú sa počty odvrátiteľných úmrtí stale zvyšovať.

Ako skorumpované zdravotníctvo vrhá tieň na slovenskú medicínu? V rámci večera premietneme dokumentárny film Zdravie za milión a budeme diskutovať s jeho režisérkou Lenkou Moravčíkovou-Chovanec a lekárom a predsedníčkou Asociácie sestier a pacientov Ľubicou Kočanovou, ktorá nahradí pôvodne avizovaného šéfa Lekárskeho odborového združenia Petra Visolajského. Moderuje Laco Oravec.

Projekt Hrdinovia medzi nami realizuje Character – Film Developement Association v spolupráci s platformou alternatívnej distribúcie Dokument na kolesách s finančnou podporou jednotlivcov a grantového programu Ars Bratislaviensis.

www.hrdinoviamedzinami.sk

www.hrdinoviamedzinami.sk/zdravie-za-milion