Pakuj sa do Európy!

 

Vďaka Európskej dobrovoľníckej službe sme na v Žiline (na Stanici aj v Novej synagóge) od roku 2001 hosťovali už viac ako 50 mladých ľudí a podobný počet dobrovoľníkov sme vyslali do zahraničia. Nie všetci ale o tejto možnosti vedia. Preto si to každý rok pripomíname a snažíme sa, aby sa o Európskej dobrovoľníckej službe dozvedeli tí správni ľudia.

prezentácia Európskej dobrovoľníckej služby
pondelok 28. 5. 2018, 19.00 v kaviarni – zimnej modlitebni
vstup voľný

Ste napríklad stredoškoláci, ktorí onedlho dokončia školu a rozmýšľate, čo chcete v živote robiť alebo čo ďalej študovať. Alebo ste absolventi vysokej školy a nie ste si istí, či sa chcete venovať „svojmu“ odboru. Alebo ste mladí (max. 30 rokov) a už vyhorení ľudia, ktorí potrebujú zmenu. European Voluntary Service je spôsob, ako získať čas, lepšie spoznať svoje možnosti, overiť si svoje hodnoty a porozmýšlať čo naozaj so sebou.

Na neformálnom stretnutí sa dozviete, ako sa dá dobrovoľníckej služby zúčastniť, čo všetko to obnáša a ako môže celý proces prebiehať. Informácie vám poskytnú ľudia zo Stanice (aj iných organizácií), ktorí už na EVSke boli, ktorí ju práve absolvujú alebo ktorí s dobrovoľníkmi každý deň pracujú. Svoje osobné skúsenosti porozprávajú aj naši aktuálni dobrovoľníci a dobrovoľníčky.

Viac info získate na nienke@stanica.sk.