Pressburger Klezmer Band & Korjen

 

Na sklonku leta pozývame na dvojitú world music udalosť.

dva koncerty v jeden večer
pondelok 31. 8. 2020, 19.00
vstupné v predpredaji na tootoot.fm 10,00€ / 6,00€  (zľavnené – študenti, seniori, …)
na mieste 12,00€ / 8,00€ hodinu pred koncertom

Na úvod večera vystúpia temperamentní „klezmeráci“ z Pressburger Klezmer Band. Programom pod názvom #25 Korene / Roots prídu do Novej synagógy osláviť svoju už štvrťstoročnicu pôsobenia.  Neskôr ich na pódiu vystrieda Korjen – trojica speváčok z Bosny, Poľska a Slovenska (navyše s arménskymi koreňmi), aby spolu s hudobníkmi z Čiech predstavili svoju tvorbu, ktorá sa už dlhšie drží na popredných miestach World Music Charts Europe.

Pressburger Klezmer Band
Skupina sa teší zaslúženým úspechom. Jej vizitkou je už osem CD albumov a jedno „elpéčko“. Má na konte prestížne ocenenie Radio_Head Award a očarila poslucháčov na stovkách koncertov nielen doma, ale aj v desiatkach európskych krajín a zámoria. Zakladajúci členovia kapely pôvodne v roku 1995 začínali amatérskym muzicírovaním. A v súčasnosti oslavujú neuveriteľných 25 rokov intenzívneho účinkovania.
Novému koncertnému programu s názvom #25 KORENE / ROOTS  predchádzal dlhý a náročný výskum, zber piesní a príprava hudobných aranžmánov. Podieľali sa na ňom nielen členovia skupiny Samo Alexander a Andrej Werner, ale aj skúsení a overení aranžéri Dragan Mirković a Peter Jantoščiak, ako aj „čerstvá krv“ Gregor Regeš a Mirka Haľamová.
www.klezmer.sk

Korjen (CZ)
Prvé eponymné CD vydala kapela vlastným nákladom a pokrstila ho v roku 2012 v Libeňskej synagóge v Prahe, kde sa ich piesne dočkali divadelného stvárnenia. Ďalší album Sabur, ktorý vznikol v produkcii Matouše Godíka vyšiel na jeseň 2019 vo vydavateľstve Indies Scope. Jeho významným hosťom je poľský multiinštrumentalista Lukasz Szabat. Umiestnil sa v prestížnom rebríčku World Music Charts Europe top20 a zbiera množstvo pozitívnych recenzií.
Korjen vznikol vďaka láske k živému odkazu tradičnej hudby. V roku 2010 sa v Prahe stretla trojica speváčok s hudobníkmi z rôznych kútov Čiech. Založili kapelu, ktorá v originálnej estetike rozoznieva piesne pôvodných koreňov vokalistiek (Bosna, Poľsko, Slovensko, Arménsko). Iskru spoločnej tvorby a kamarátstva, ktorá ich hudbou preskakuje, ocenilo publikum na koncertoch či festivaloch doma i na zahraničnej scéne.
www.korjen.cz

Pressburger Klezmer Band:

Korjen:

GRABŠTEJN WORLD FEST 2014; Korjen