Výtvarka na doma 2021

 

Náš program ateliérov na Stanici a umeleckého vzdelávania v Novej synagóge pre deti sa prispôsobil v prvej aj druhej vlne koronakrízy novej situácii a dočasne svoje aktivity presunul do virtuálneho priestoru. Pravidelne deťom budeme ponúkať aj v novom roku pracovné listy s úlohami na doma alebo živú online interakciu. Vyskúšajte našu výtvarku na doma.

ateliéry a umenie nielen pre deti
online zadania nielen na časy karantény a lockdownu
podporiť nás môžete dobrovoľným vstupným na tootoot.fm alebo prispieť do zbierky na startlab.sk/sphera

Sci-fi situácia, keď sa nemôžeme stretávať v ateliéri na Stanici ani zájsť na výstavu do Synagógy, pokračuje. Sme ale na ňu pripravení a vieme si ho tvorivo užiť. Aj v roku 2021 vám v schránke emailom alebo tu na webe občas pristane aktuálny list o tom, čo sa deje v Synagóge alebo čo kutíme na Stanici. Nielen preto že je pandémia, ale hlavne preto, že vám chceme na pokračovanie písať o tom, čo máme radi na umení a umelcoch. Ako po celý minulý rok, súčasťou každého listu ostáva výzva alebo návod, ako si niečo vytvoriť. K ničomu vás to nezaväzuje, a budeme samozrejme radi, ak nám občas odpíšete a ukážete čo sami tvoríte, alebo čo ste sami v umení objavili.

Tu sú pracovné listy našej virtuálnej výtvarkovej pošty 2021 na stiahnutie:

Výtvarka na doma 1/2021 – Najväčšia guľa! 

Na rok 2021 otvárame nový cyklus listov o umení. Pandémia nás aj po mesiacoch neľútostne cvičí, máme osobnú skúsenosť aj pokoru a rešpekt pred všetkými povinnosťami detí aj rodičov. Preto vedzte, že oveľa viac ako vás zapriahnuť do ďalšieho kola domácich úloh z galérie, na vás myslíme a prajeme si vás povzbudiť, potešiť a podeliť sa s naším nadšením. Zľahka poštekliť či láskavo provokovať v časoch, ktoré obe z nás vnímame nielen ako nadmieru obmedzené, ale zároveň pozoruhodným spôsobom kvalitné. Stále nás určite poteší vaša aktívna odozva a veríme tiež v to, že nakoniec neostane iba pri listovaní na diaľku. Veľmi rady vás uvidíme kedykoľvek sa bude dať v roku 2021!

Pozdravujú vás Hanka Hudcovičová Lukšů z Výtvarky na Stanici a Simka Gottierová z Na vlastné oči v Synagóge, ktoré zadania Výtvarky na doma doma pripravujú.

 

Ďakujeme – na diaľku. Budeme radi, ak nám pošlete, čo sa vám podarilo vytvoriť alebo k čomu vás naša výtvarka na doma inšpirovala. Výsledky našej komunikácie môžeme potom zdieľať na našom Flickri, Facebooku Detskej Stanice či iných online sociálnych nosičoch a tak možno vzniknú výstavy a galérie, ktoré sme nikdy neplánovali!

Túto tvorivú aktivitu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.