Najväčšia guľa!

 

Prvý pracovný list pre všetkých domácich dištančných výtvarníkov v roku 2021.

výtvarka na doma – pracovný list 1/2021 na stiahnutie
január – február 2021
dobrovoľným vstupným nás môžete podporiť na tootoot.fm, prípadne prispieť do zbierky na startlab.sk/sphera

Milí kamaráti a rodičia našich kamarátov! V Synagóge práve rastie niečo veľké… Ešte to nie je hotové a už sme z toho hotoví…Čo to len môže byť?

Je to najväčšia guľa!

“Na svete, samozrejme, už existujú milióny gúľ. Napríklad malá sklenená gulička, pingpongová, slivková guľka, zmrzlinová guľa, potom väčšia snehová na guľovačku, od nej väčšia je napríklad bowlingová, potom snehuliaková na snehuliaka, potom nasleduje naša najväčšia v Synagóge a väčšia je už asi len zemeguľa…“ Začítajte sa do prvého listu-sprievodcu tohtoročným dobrodružstvom, ktoré voláme Sphéra.

Výtvarka na doma

Aj v roku 2021 vám v schránke občas pristane aktuálny list o tom, čo sa deje v Synagóge alebo čo kutíme na Stanici. Nielen preto, že je pandémia, ale hlavne preto, že vám chceme na pokračovanie písať o tom, čo máme radi na umení a umelcoch.  Ako po celý minulý rok, súčasťou každého listu ostáva výzva alebo návod, ako si niečo vytvoriť.  K ničomu vás to nezaväzuje, a budeme samozrejme radi, ak nám občas odpíšete a ukážete čo sami tvoríte, alebo čo ste sami v umení objavili.

Prajeme napínavé čítanie a dokonalé gúľanie!
Simka a Hanka