Vianočná Vegánska nedeľa

 

Občas sa k nám presťahuje “na skusy” akcia, ktorú inak organizujeme pravidelne na Stanici Žilina-Záričie. Teraz to bude Vegánska nedeľa, ktorá prvýkrát vyskúša priestor kaviarne v Synagóge.

komunitná večera
nedeľa 16. 12. 2018, 17.00 v kaviarni / zimnej modlitebni
dobrovoľný príspevok na konzumné

Decembrovú vegánsku nedeľu venujeme ako každý rok Vianociam, takže očakávame plný stôl koláčikov a zemiakových šalátov. Chýbať určite nesmie ani kapustnica, ale fantázii sa medze nekladú a budeme radi za každý kulinársky experiment.

Ako fungujú vegánske nedele a ako sa do nich môžete zapojiť:

Vegánske nedele sa na Stanici konajú raz mesačne a každá nedeľa má svoj prívlastok (strukovinová, indická, tradičná, vianočná), ktorý vám napovie, na aké jedlo sa môžete tešiť a v akom duchu môžete aj vy jedlo na spoločný stôl navariť.

Vstup na večeru je zadarmo, avšak na stoloch sa vždy nachádzajú kasičky na dobrovoľný príspevok, z ktorých hradíme náklady na suroviny organizačnému tímu, ktorý dbá na to, aby na stole bolo vždy aspoň niečo. Všetky zvyšné peniaze vždy na konci roku spočítame a venujeme organizáciám, ktoré sa venujú opusteným zvieratám. Nikto z nás sa na akcii osobne neobohacuje a je len na Vašom vedomí, svedomí a pochutení, koľko sa rozhodnete prispieť.

Budeme radi, ak si donesiete vlastné nádoby, ktoré si po večeri zoberiete a tým odbremeníte organizátorov od umývania veľkého množstva riadov. Ďakujeme.

Ešte väčším ocenením našej práce je však vaše aktívne zapojenie sa do vegánskych nediel. Našou ambíciou je, aby sa z vegánskych nediel stala komunitná akcia v tom správnom zmysle a do varenia sa ste sa zapojili aj vy, naši hodujúci. Nemusíte variť ako pre armádu, stačí, že vaše jedlo bude vegánske a varené s radosťou.

Zároveň vás chceme poprosiť, aby ste svoje recepty zapísali a doniesli na vegánsku nedeľu, prípadne pridali do diskusie v evente na FB. Taktiež sme na FB vytvorili skupinu “Vegánske recepty zo Stanice Žilina – Záriečie”, kde môžeme medzi sebou recepty zdieľať.