Žilina žije 2017

 

Druhý ročník hudobného festivalu, ktorý spája žilinskú klubovú scénu. Synagóga, Smer, Emócia a Enjoyclub hostia popové koncerty domácich aj “cezpoľných” kapiel v jeden večer. V Synagóge vystúpia Billy Barman, Swan Bride a Dave Brannigan.

piatok 22. 9. 2017, 17.00 – 23.00
hudobný festival

Billy Barman (22.00h)
Za svoju poslednú štúdiovku Dýchajúce obrazy dostali ocenenie Album roka 2016 v Radio_Head Awards a v súčastnosti patria medzi najpopulárnejšie kapely na domácej hudobnej scéne.
www.billybarman.sk

 

Swan Bride (20.00h)
Už viac ako desať rokov sa starajú o export kvalitného indie-rocku zo Slovenska. Slovami portálu Hudba.sk: “Na svojom piatom albume sú už Swan Bride v pozícii, keď nepotrebujú nikomu nič dokazovať. Nepodliehajú módnym vlnám, poveternostným vplyvom, ani rozmarom hudobných dramaturgov. Album Timelines sa oplatí počuť a dobrá správa je, že vyjde aj na vinyle.”
www.facebook.com/theswanbride

 

Dave Brannigan (18.00)
Žilinská kapela, ktorá to má dobre našliapnuté. Chalani tento rok neúspešne bojovali o titul Objav roka v Radio_Head Awards, ale chuť si napravili tým najlepším spôsobom. Naše mesto aj Slovensko reprezentovali na Sziget Festivale.
www.davebrannigan.com

 

Diskusia Chceme zmenu (17.00)
Hneď na úvod pred koncertami bude v zimnej modlitebni debata, na ktorej budú hovoriť bloger Samo Marec, hudobník a spisovateľ Braňo Jobus a organizátorka študentských protestov proti korupcii Karolína Farská.

 

 

Viac info v evente na FB:
https://www.facebook.com/events/827743637377488/

Vstupné:
v predpredaji 10,00 € (platí aj na všetky koncerty v rovnaký deň v iných priestoroch), na mieste 13,00 €

Predpredaj:
https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/11643/zilina-zije-2017

Organizátorom festivalu je mladý Žilinčan Lukáš Turiak.