Zimný SWAP

 

Na Vianoce môžete mať nové oblečenie aj tak, že si ho vymeníte s niekým, kto bude mať nové to vaše.

komunitná výmena oblečenia
utorok 4. 12. 2018, 16.00 – 20.00 
dobrovoľné vstupné 3,00 € (5,00 € pár / rodina) – odmenou malý darček

Celosvetová ekologická iniciatíva SWAP si našla svoj domov aj v Žiline. Žije tu kopu dobrých ľudí, ochotných pomôcť, podeliť sa, potešiť sa novým kúskom či inšpirovať sa na zaujímavých prednáškach. Zámerom je šetrenie životného prostredia prostredníctvom nenakupovania nového oblečenia.

Na výmenu môžete priniesť veci, ktoré by ste dali najlepšej kamarátke, či bratovi. Ich jedinou vadou je, že už ich nenosíte. Nejde o to zbaviť sa všetkého nepotrebného zo skrine, skôr potešiť iného človeka. A domov sa na oplátku môžete (ale nemusíte) vrátiť s novými kúskami.

Šaty, ktoré po akcii zostanú, odovzdajú dobrovoľníci z iniciatívy SWAP Žilina neziskovým organizáciám, ktoré ich posunú ľuďom v núdzi. Na zabezpečenie vešiakov,a nákladov spojených s akciou a neskorším doručením zvyšného oblečenia sa organizátori rozhodli zaviezť dobrovoľné vstupné.

Súčasťou akcie bude aj prednáška, detský kútik pod vedením Martiny Betušovej zameraný na výrobu hračiek s využitím nepotrebného oblečenia a novinkou je výmena CD nosičov – môžete priniesť aj hudbu, ktorú už nepočúvate.

Akciu organizuje iniciatíva SWAP Žilina.