Krása a hnus na Bábkovej Žiline

Jubilejný piaty ročník festivalu slovenských profesionálnych bábkových divadiel uvedie 20 bábkových produkcií kamenných i nezávislých bábkových divadiel. Organizátorom je Bábkové divadlo Žilina a okrem ich sály sa bude hrať v v klube Labyrint, na Stanici Žilina-Záriečie, na Mariánskom námestí, v Budatínskom parku, a predstavenie Krása a hnus zoskupenia Med a prach uvedie festival u nás v Novej synagóge.

streda 17. 5. 2017, 21.30
Med a prach: Krása a hnus
divadelné predstavenie

„Krása a hnus“ je najnovším projektom autorského zoskupenia „Med a prach“, zloženým z troch samostatných diel. Jeho prvá časť, scénické dielo s podtitulom „Nezastupiteľnosť nepomenovateľného“, sa pohybuje na hranici medzi inštaláciou, performanciou a inštalovaným koncertom. Pri jeho uvádzaní sa v každom meste vyhľadávajú osobité priestory, ktoré dotvárajú celkový kontext diela. Zrekonštruované i dlhodobo nerekonštruované historické objekty, industriálne budovy, múzeá, galérie atď.

Libreto, hudba, vizuálny koncept, réžia: Andrej Kalinka

Sochy, maľby, objekty: Juraj Poliak

Kostýmy, objekty: Ivan Martinka

Reštaurovanie: Michaela Poliaková

Účinkujú: Andrea Ballayová, Ludovic Cohen, Mária Danadová, Andrej Kalinka, Miriam Kalinková, Lucia Korená, Ela Lehotská, Ivan Martinka, Juraj Poliak, Michaela Poliaková

Dĺžka predstavenia: 90 minút
Veková kategória: dospelé publikum
Vstupné: 5,00 / 3,00 eur

Okrem tohto predstavenia, budú u nás v Synagóge v prípade nepriaznivého počasia aj outdoorové predstavenia z Mariánskeho námestia:

štvrtok 18. 5. 2017, 14.30 – Bábkové divadlo Žilina: Škaredé káčatko (mokrý variant Nová synagóga) 

piatok 19. 5. 2017, 14.00 – Divadlo pod balkónom: Fónka a Tónka z Gramofónie (mokrý variant Nová synagóga)

Celý program festivalu, ktorý potrvá od 17. do 20. mája 2017 nájdete na webstránke Bábkového divadla Žilina – www.bdz.sk.