Jam session bez koncertu Clarinet Factory

 

Bohužiaľ Clarinet factory k nám z Prahy kvôli chorobe neprídu a tak koncert nebude. Pozývame ale stále na otvorenú jam session, ktorú organizuje iniciátor našich jazzových večerov – bubeník Jakub Kaprál. Pridajte sa k nemu na pódium a zahrajte si.

otvorená jam session namiesto zrušeného koncertu
streda 23. 9. 2020, 20.00

Zvuk na pódiu v kaviarni máme pripravený, aj zvukár Andrej Hinka je pripravený, stačí si doniesť nástroje a spoločne zahrať. Ak sa chcete prihlásiť vopred alebo získať viac info – píšte Jakubovi Kaprálovi na jkapral@gmail.com alebo mu volajte na 0944007770.

– –

Info o zrušenom koncerte Clarinet Factory:

“Nechceme byť iba interpretmi a klarinetistami. V klasike alebo jazzovej hudbe sme interpreti, pri improvizáciách a nových medzižánrových projektoch aj tvorcovia. Spočiatku sme hlavne hrali na klarinety a aranžovali, teraz viac improvizujeme, komponujeme, hráme aj na iné nástroje a spievame. Chceme byť súborom, ktorý má čo povedať — nie múzeom.”

Jindřich Pavliš – klarinet
Luděk Boura – klarinet, basetový roh
Vojtěch Nýdl – klarinet, zpěv
Petr Valášek – basklarinet

Klarinetové laboratórium, kde sa experimentuje s klasickým hudobným vzdelaním a kde sa mieša world music s jazzom či elektronikou s príchuťou minimalizmu. Fenomenálne zoskupenie, ktoré nie je ničím, čo si bežne predstavíme pod klarinetovým kvartetom. Má chuť odvážne improvizovať a otvárať sa všetkým možným žánrom s cieľom zbavovať hudbu prebytočných hraníc.

Kvarteto Clarinet Factory spolupracovalo na albumoch speváčky Lenky Dusilovej (Eternal Seekers, Out of Home) a plodnú spoluprácu tiež nadviazalo s Českým rozhlasom a Českou televíziou. Svojou hudbou prispelo k viacerým filmovým a divadelným projektom. V roku 2008 si ich na svoj prvý pražský koncert vybral svetoznámy vokalista a performer Bobby McFerrin.

Koncertom predstavia svoj nový album Pipers (2020), na ktorom opäť posúvajú svoj zvuk niekoľko úrovní vyššie a s hravosťou sebe vlastnou menia zažité chápanie klarinetu a možnosti jeho využitia. Hudba je to nevšedná, ťažko škatuľkovateľná, ale o to podmanivejšia a zaujímavejšia.