Slovenská krčma: Funny Fellows

 

Sme presvedčení, že väčšina návštevníkov krčiem na Slovensku nie sú rasisti a nestotožňujú sa s fašistickými názormi. Práve na ľudí z krčiem sa odvolával Robert Fico pri svojom schvaľovaní výrokov fašistického exposlanca Mazureka po jeho právoplatnom odsúdení Najvyšším súdom. Nesúhlasíme s delením občanov na kaviareň a krčmu. Chceme ukázať, že Slovensko nie je rasistická krajina a preto sme sa pridali k festivalu Slovenská krčma.

koncert proti nenávisti a extrémizmu – v krčme!
sobota 15. 2. 2020, 17.00
vstup voľný a všetci vítaní bez rozdielu

V kaviarni Novej synagógy vystúpia hudobní old-timeri Funny Fellows – ojedinelé to hudobné zoskupenie hrajúce jeden z najpôvabnejších hudobných štýlov – swing. Hudobníci ponúkajú pôvodné aranžmány v medziach štýlovej čistoty obohatené o autorský vklad. Repertoár je široký naprieč medzivojnovou Európou, hudba je veselá, zábavná, bez zbytočných decibelov a technických efektov. „Snažíme sa hrať tak, ako by to hrali hudobníci v kaviarni v roku 1920“, je ich motto.

Funny Fellows:
Pavol Ivičič (akordeón a vokál)
Marek Berky (klarinet, tenor saxofón, vokál)
Daniel Valášek (tuba)
Milan Ruček (bicie nástroje)
a kapelník Roman Féder (trúbka, husle, spev)

www.funnyfellows.eu
www.slovenskakrcma.sk

Festival Slovenská krčma spojil stovku krčiem a klubov po Slovensku a vyše stovku hudobníkov a kapiel. Iniciátorom a organizátorom je Festival Pohoda.

Funny Fellows

O deň skôr, v piatok 14. 2. 2020 o 21.00, vystúpi v rámci festivalu Slovenská krčma na sesterskej Stanici Žilina-Záriečie kapela The Cultural Studies.