Hľadáme sprievodcov a strážcov

Hľadáme do Novej synagógy nových kolegov a kolegyne. Už to sami nedávame – aj robiť výstavy aj ich strážiť a nimi sprevádzať. Hľadáme teda sprievodcov a strážcov, strážkyne a sprievodkyne.

Juraj a Lucia (na fotkách) sprevádzajú našimi výstavami v rámci svojho lektorského formátu Interpretačný raj dvakrát do mesiaca. Hľadáme niekoho napríklad ako oni, kto by našich návštevníkov a divákov sprevádzal po celý týždeň a dával pozor na výstavy.

Ak sa prihlásite, vďaka vám bude Nová synagóga otvorená pre verejnosť tak ako doteraz a pomôžete nám vo vybrané dni od stredy do nedele 13.00 – 19.00 (pracovná doba, hľadáme niekoho aspoň na dva-tri dni – najmä víkendy).

Ak sa prihlásite, vy budete sprevádzať ľudí výstavou, komunikovať s nimi, hovoriť im o histórii synagógy aj o tom, kto sme a prečo sme ju rekonštruovali (pracovná náplň, v rámci ktorej chceme okrem pozitívneho vzťahu k súčasnému umeniu aj základy angličtiny, prípadne iného jazyka, príjemné vystupovanie aj cit pre situáciu, kedy si divák radšej chce výstavu pozrieť sám bez výkladu).

Ak sa prihlásite, stanete sa našimi kolegami, budete môcť chodiť na všetky akcie bez vstupného, nahliadnete do zákulisia a stretnete sa s umelcami aj ďalšími ľuďmi, s ktorými pracujeme, dozviete a naučíte sa veľa nového a možno je to len začiatok dlhodobej (spolu)práce.

Ak sa prihlásite, dostanete aj skromnú plácu do 3eur na hodinu (zmluva o brigádnickej činnosti alebo niečo podobné). Pre peniaze sa to neoplatí robiť, ale nechceme to ani zadarmo a peniaze, ktoré vyzbierame na vstupnom, použijeme práve na vašu mzdu.

Ak sa prihlásite s vašou kamarátkou či kamarátom, môžete pracovať spolu a tvoriť dvojicu či trojicu, v ktorej bude táto práca zábavou aj v čase, keď nepríde nejaký čas žiadny návštevník. Je nám úplne jedno, či ste študent, pracujúci, dôchodca, nezamestnaný alebo čokoľvek – ak máte čas aspon 2-3 dni do týždňa.

Ak sa prihlásite, budeme my, čo tu robíme, mať trochu viac času na program a dokončovanie rekonštrukcie a inej roboty, ktorej je tu ako na kostole. Samozrejme budeme vám stále nablízku a čokoľvek budete potrebovať, nájdete nás v budove.

Ak sa prihlásite do 5. júna 2018 emailom na info@novasynagoga.sk, v ktorom nám pošlete o sebe pár slov (5-10 riadkov), radi vás stretneme osobne nasledujúci deň – 6. júna 2018 v čase od 13.00 do 19.00. Alebo 7. júna, alebo 8. júna. A ak vás vyberieme, od 1. júla budete našimi novými kolegami – strážcami a sprievodcami Novou synagógou.

Ďakujeme!