Komorebi Aikido Dojo: Sloboda pohybu

 

“Aikido nemá za cieľ zničenie protivníka. Snaží sa o nastolenie mieru medzi jedincami. Zakladateľ Morihei Ueshiba (1883-1969) pochopil, že ozajstné bojové umenia sa nezaoberajú hrubou silou, ale harmóniou a ki (vnútornou energiou).”

prezentácia bojového umenia aikido
streda 25. 9. 2019, 18.00

vstup voľný

V rámci “športového” programu sme už v Synagóge skúsili bedminton,  florbal či šach, teraz prejavili záujem ukázať sa pod kupolou bojovníci aikido. Živú expozíciu aikido pripravil jeho žilinský klub, ktorý sa inšpiroval výročím 17. novembra 1989, pokojného a nenásilného riešenia problémov v spoločnosti – nežnej revolúcie, ktorá priniesla aj slobodu pohybu.

Na žinenke pod kupolou Synagógy uvidíte nácvik a praktické prevedenie základných techník typických pre jedno z najmladších japonských bojových umení. Pri cvičení embukai je priestor slobodne odprezentovať vlastné vnímanie a pochopenie aikido, prebieha komunikácia bez slov vyjadrená pohybom a interakciou medzi torim a uke.

Klub Komorebi Aikido Dojo bol založený 14. 12. 1994, v Žiline pôsobí od apríla 1995. Dojo patrí pod Slovenskú spoločnosť priateľov aikido (SSPA), ktorá vznikla v roku 1998 a je akreditovaná Ministerstvom školstva SR na vzdelávanie trénerov a udeľovanie trénerských tried a od roku 2012 je tiež oficiálnym členom celosvetovej organizácie Aikikai Foundation. Zakladateľom a zároveň hlavným učiteľom žilinského klubu je sensei Martin Mlynár.

www.aikidozilina.sk