Malý trh v Novej synagóge – predvianočný jarmok

Malý trh, ktorý organizujeme tradične na Stanici Žilina-Záriečie, sa vďaka veľkorysejším priestorom v synagóge môže nafúknuť. Náš decembrový jarmok premení kunsthalle na chrám ľudového biznisu pre tých, ktorí sa viac alebo menej vyhýbajú žilinským nákupným centrám a vianočné darčeky predávajú alebo nakupujú ako za starých čias  – na trhu.

sobota 13. 12. 2014, 10.00 – 15.00

Chcete seba alebo svojich blízkych obdarovať niečím originálnym, chutným, domácim, ekologickým alebo ručne vyrobeným. Obklopení politicky angažovaným výtvarným umením Dana Perjovschého, ktoré bude ešte stále na stenách synagógy, budeme znova vymieňať a premieňať produkty drobných pestovateľov, chovateľov a domácich umelcov za stoliare. Tým priamo podporíme premenu tejto budovy na svätostánok vyznávajúci nesmrteľnosť umenia a ľudskej práce. Ako zvyčajne poputuje 7% z tržby každého trhovníka na pokračujúcu rekonštrukciu synagógy. Ak si na Malom trhu kúpite knižku, medovník, chlieb či chňapku, podporíte nielen aktívnych miestnych, ale aj svoje okolie a tým pádom aj seba. Ďakujeme!

Info pre záujemcov o predaj: www.stanica.sk/malytrh (prihláste sa a predávajte).

Kompletný zoznam predajcov nájdete v týždni pred jeho konaním na stránke www.stanica.sk/2014/12/maly-trh-v-novej-synagoge.

Udalosť na Facebooku: Malý trh v Novej synagóge (pozvite vašich známych).

maly-trh5