Spoznajte Absynt

 

Prečo má Absynt oslavu narodenín už druhýkrát u nás v Novej synagóge? Pretože tu majú svoj základný tábor (jeden stôl a pár stoličiek). Pretože sme hrdí, že máme takýchto rezidentov.

projekcia filmu Ďalší deň života a oslava 4. narodenín non-fiction vydavateľstva Absynt
streda 20. 3. 2019, 18.00 v kaviarni
vstup voľný

Táto oslava narodenín Absyntu bude iná ako tie predchádzajúce. Stretnete na nej totiž Ryszarda Kapuścińského. Síce len na filmovom plátne, ale to sa v tomto prípade počíta! Podarilo sa vybaviť premietanie animovaného dokumentu Ďalší deň života natočeného podľa rovnomennej knihy Ryszarda Kapuścińského, v ktorej zachytáva občiansku vojnu v Angole. Práca na tejto reportáži Kapuścińskeho navždy zmenila – z Poľska odišiel ako reportér, no z Angoly sa vrátil ako spisovateľ.  Film známeho španielskeho režiséra Raúla de la Fuenta a poľského režiséra Damiana Nenowa Another Day of Life získal Európsku filmovú cenu („európskeho Oscara“) za najlepší animovaný film a svetovú premiéru mal na filmovom festivale v Cannes. Odvtedy precestoval mnoho filmových festivalov a my vám ho teraz prinášame v exkluzívnej slovenskej premiére. Projekcia bude v anglickom jazyku. Viac o Ryszardovi Kapuścińskom nájdete na: https://www.absynt.sk/ryszard-kapuscinski-1

Vydavateľstvo Absynt založili s cieľom publikovať reportáže a na slovenský trh priniesli dôležité knihy z celého sveta. Vďaka pestrosti reportážneho žánru vznikla okolo nich silná komunita fanúšikov s vlastným názorom a kritickým myslením. Neskôr edičný plán rozšírili aj o ďalšie žánre. K Prekliatym reportérom pribudla edícia 100%, v ktorej prinášajú silné non-fiction knihy ako aj výnimočnú svetovú beletriu. Expandovali do Čiech. Najnovším prírastkom je esejistická edícia Skica, ktorú začali vydávať v roku 2018 pod zavedenou značkou Kalligram a nájdete v nej myšlienky a pohľady vzácnych domácich autorov a autoriek. To všetko sa podarilo za 4 roky Jurajovi Koudelovi, Filipovi Ostrowskému, Jankovi Púčekovi, Soni Balážovej, Pavlíne Morháčovej a ďalším spolupracovníkom, ktorí vás všetci pozývajú na oslavu. Samozrejme, radi zodpovedajú akékoľvek vaše otázky – budú tu pre vás do neskorých nočných hodín.

www.absynt.sk

 

Záber z filmu Ďalší deň života