Súťaž na návrh dizajnu trička, ktoré pomôže rekonštrukcii synagógy

Predaj tričiek nám pomôže zbierať financie na rekonštrukciu a bude aj odmenou pre doterajších darcov a podporovateľov, ktorí prispeli väčšou sumou či nastavili vo svojich internet bankingoch trvalý príkaz.

Akciu s tričkom predvídal a inšpiroval domáci spolupracovník Peter Pyppo Dlhopolček, ktorý návrh trička pripravoval už v júni. Súťaž má dve časti – v prvej sme oslovili vybraných etablovaných dizajnérov a výtvarníkov – Petra Lišku, Emila Drličiaka, Pala a Janku Bálikovcov, Jána Šicka, Ľubicu Segečovú, Matúša Lelovského, Tomáša Klepocha, Borisa Meluša, Pavku Morháčovú, Sama Čarnokyho a Svätopluka Mikytu. Päť z nich poslalo svoje návrhy do začiatku augusta. V druhej časti sme oslovili všetkých, profíkov aj zanietených amatérov, ktorí sa chcú pridať a pomôcť – aj dizajnom.

Návrhy, ktoré prišli do 5. augusta, si môžete pozrieť tu. Svojmu favoritovi môžete dať aj hlas, následne v spolupráci s grafickými dizajnérmi vyberieme 5 – 10 návrhov, ktoré budú vytlačené a ktoré pokryjú dopyt po kvalitnom letnom odeve s kvalitným vizuálnym prevedením. Cieľom je totiž nielen finančná zbierka, ale aj šírenie myšlienky kunsthalle v Žiline, s ktorou sme sa do projektu zachrány prvotriednej Behrensovej stavby pustili.

Hlasovanie za Nové tričko Novej synagógy.

tricko_synagoga_pyppo