Svetlana Fialová a Věra Mičková: Je to jedno / It is One

Figurálne výjavy sa množia, opakujú, kumulujú a prekrývajú, niektoré sú nedopovedané a nedokončené. Niekde vystupuje jedna dominantná figúra a niekde tvoria postavy takmer nehierarchický vzor.

Na kresbách Svetlany Fialovej nájdeme ľudí z jej života, vymyslené postavy, urbánne legendy a vymyslené mytologické výjavy, ale aj výjavy známe z učebníc dejín umenia. Jej diela majú blízko komiksu alebo street-artu. A ak si neviete predstaviť, ako môžu vyzerať na gobelínoch, tak po prvýkrát to môžete zistiť na jej výstave Je to jedno v Plusmínusnula. Autorkou spracovania Svetlaniních kresieb do nástenných kobercov – gobelínov, je známa olomoucká textilná výtvarníčka Věra Mičková.

Kurátorka: Katarína Gatialová

Vernisáž 4. 12. 2014, výstava potrvá do ± 16. 1. 2015.

Svetlana Fialová

Viac sa o Svetlane Fialovej dozviete z článku na SME Kultúra – Najťažšie je hovoriť jednoducho

Galériu Plusmínusnula nájdete v Žiline na Hurbanovej ulici č. 11 – v priestore informačného centra pri Novej synagóge. Galéria-infocentrum je v testovacej prevádzke otvorená v pracovné dni od 12.00 do 17.00 h. V iných časoch alebo v prípade, že je zatvorené, môžete volať Marekovi Adamovovi na tel. 0907 137 145 a dohodnúť si otvorenie, pretože najmä medzi sviatkami možno bude zatvorené viac ako otvorené :).

Vstup voľný.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA