Vianočný punč a káva od Hetcliffa

 

Dokončenie tzv. zimnej modlitebne, kde bude raz naša kaviareň, je stále v nedohľadne, ale naši kamaráti z Hetcliff’s Caffé už to čakanie nevydržali a v decembri improvizovane otvorili. Len do konca roka, na skúšku, ale bolo to príjemné a makáme teraz na dokončení interiéru, aby sme v marci otvorili kaviareň a bar už definitívne.

Hetcliff’s Caffé bola malá dobrá kaviareň bratov Mareka a Lukáša Š. na Hurbanovej ulici oproti Synagóge, v ktorej sme strávili posledných 6 rokov. U nás na stavbe nebolo kde sadnúť a otvoriť si počítač, tak sme ju používali ako kanceláriu a miesto na stretnutia či porady. Spriatelili sme sa tak, že chalani začali tiež zbierať peniaze na obnovu či občas predávali kávu “benefične” a tak keď prišli o priestor, navrhli sme im spoluprácu na našej budúcej kaviarni.

Naťahuje sa to, stále nemáme všetko dokončené, nevieme to naplno spustiť. A tak sa oni sami rozhodli čakanie prerušiť, vybavili potrebné povolenia a spustili “provizórny” ambulantný predaj. Každý deň si tak môžete dať u nás v zimnej modlitebni alebo na južnej terase dobrú taliansku kávu Martella, ktorú si sami vozia z rodinnej pražiarne pri Ríme, alebo ich vianočný punč, ktorý robia poctivo bez tuzemského umu s naozajstným rumom.

Otvorené na skúšku bolo v decembri 2017 každý deň od 16.00 do 22.00 a pozrite si aj pár pekných fotiek od Martina Tomášku, ako to tam vyzeralo – Zimná modlitebňa 2017 na Flickr.com/Novasynagoga