Anténa works: workshopy a tréningy pre kultúrne inštitúcie

 

Anténa – sieť pre nezávislú kultúru je network kultúrnych centier, ktorého sme aj my členom. Jednou z aktivít siete je séria workshopov a tréningov určených profesionálom pracujcúcim v súčasnom umení a kultúre. Nová synagóga hostí posledné dva z tohtoročnej série.

Ako pracovať s komunitou a rôznymi komunitami, ktoré (vaše) kultúrne centrum či umeleckú inštitúciu navštevujú, či ktoré by vás navštevovať potenciálne mohli – bude témou prvého dňa v sobotu 30. 11. 2019 (9.30 – 17.00).

Ako rozvíjať publikum a lepšie s ním pracovať  (audience development) – bude druhý workshopový deň v nedeľu 1. 12. 2019 (9.30 – 17.00).

Lektorom oboch tréningov bude kultúrny manažér, kurátor, viac než desať rokov riaditeľ kultúrneho centra City Arts Centre a dnes tréner a konzultant z agentúry Olivearte Sandy Fitzgerald z Dublinu. Kto ho nepozná, pozrite si napríklad toto video s ním. Sandy pozná veľmi dobre realitu slovenských kultúrnych centier ako dlhoročný člen networku Trans Europe Halles, viackrát už bol aj v Žiline a radil slovenským umelcom a kultúrnym operátorom v rámci programu pre kultúrnych manažérov Escalator, ktorý bol súčasťou EHMK Košice 2013.

Workshopy sú určené členom a priateľom Antény, ľuďom pracujúcim v nezávislej kultúre, ale tiež pre pracovníkov iných kultúrnych inštitúcií, individuálnych umelcov, freelancerov, akademikov, kultúrnych manažérov ale aj kohokoľvek iného z príbuzných sfér. Nejde o prednášky, ale workshopy, pracovať budeme na praktických cvičeniach a príkladoch z vašej praxe. Komunikačným jazykom bude angličtina.

Na worskhopy je potrebné sa vopred prihlásiť, vyplňte prosím preto tento jednoduchý prihlasovací formulár. Je možná účasť aj jednotlivo, avšak odporúčame účasť na oboch, dané témy budú na seba nadväzovať. Zároveň bude v sobotu večer príležitosť na neformálne stretnutie , na ktoré často počas roka na kultúrnej scéne nemáme čas.