Odovzdávanie cien Bauweltu v Mníchove

“Cena Bauwelt, ktorú udeľujeme rozbiehajúcemu sa projektu rekonštrukcie Behrensovej synagógy na Slovensku, je vyjadrením našej podpory odhodlaniu tímu mladého architekta a ďalších aktivistov na tak veľký a významný projekt. Postup rekonštrukcie chceme naďalej sledovať a sme zvedaví na výsledok”, povedal v utorok 15. januára prof. Ludwig Wappner v Mníchove na udeľovaní cien časopisu, ktorý vychádza v Nemecku každý týždeň už 104. rok.

Odovzdanie piatich cien pre zrealizované projekty mladých architekov a jednej pre projekt, ktorý je v začiatku a ktorú získala práve rekonštrukcia žilinskej Novej synagógy, prebehlo na najväčšom nemeckom stavebnom veľtrhu BAU. Cenu, súčasťou ktorej je aj finančná dotácia vo výške 5-tisíc euro (do zbierky na rekonštrukciu), prevzali Fedor Blaščák, Marek Adamov a architekt Martin Jančok z rúk šéfredaktora Bauweltu Borisa Schade-Bünsowa. Spolu s nimi boli na mníchovskom výstavisku aj ďalší členovia tímu kunsthalle v Žiline a prišla aj slovenská konzulka v Bavorsku Veronika Lombardini. Deň predtým ocenený projekt spolu predstavili aj na verejnej diskusii na mníchovskej Technickej univerzite.

Viac sa dočítate aj v novembrovom článku, keď rozhodovala medzinárodná porota a dostali sme prvé info o udelenej cene Bauwelt Advancement Award.

odovzdanie_bauweltpreis_web01odovzdanie_bauweltpreis_web02

Generálny partner

Hlavní partneri rekonštrukcie 2013 – 2014