Dva a pol je viac ako jeden a pol – informácia pre firmy

Viete, že ako firma môžete nasmerovať na záchranu Novej synagógy v Žiline dve percentá z vašich daní len vtedy, ak sami pridáte pol percenta?

Úpravami zákona totiž asignačný mechanizmus pri firmách už pred rokom stratil pol percenta a bez vlastnej spoluúčasti už rozhodujete len o 1,5%. Ak ale občianskemu združeniu Truc sphérique, ktoré stojí za projektom Nová synagóga/kunsthalle, venujete do konca roka finančný dar z vlastných zdrojov vo výške min. 0,5% z vašej plánovanej dane, môžete na tento projekt ďalej nasmerovať celé 2% z vašich daní. Spolu tak získame dva a pol a nie jeden a pol. A to sa počíta!

Rozhodnutie je na Vás. V tomto prípade je vaša štedrosť odmenená nielen dobrým pocitom, ale i vyššou spoluúčasťou na prerozdeľovaní verejných prostriedkov. Zároveň sa prispením z vlastných zdrojov spolu s percentom z odvádzaných daní stávate súčasťou nesmrteľného diela architekta Petra Behrensa. I dôkazom, že sa naša krajina za dvadsať rokov posunula smerom k vyspelému svetu. A to nie je málo.

Váš dar pošlite do konca roka na účet verejnej zbierky Nová synagóga číslo 2620864319/1100. Za vašu podporu budeme naozaj vďační a radi ju budeme propagovať.

Pre bližšie informácie a dohodu o dare nás prosím kontaktujte, stretneme sa osobne – Marek Adamov, marek@novasynagoga.sk, tel. 0907137145. Vďaka!

pootvorena synagoga