Nahrávku Paradiselost zo synagógy vysielal rakúsky rozhlas ORF

Marold Langer-Philippsen, Marek Piaček, Musica Falsa et Ficta, spevácky zbor Omnia, folklórny súbor Považan a študenti Žilinskej univerzity:
PARADISELOST V – REBELLION
25. novembra 2012, 23.03 – 23.59, ORF/Kunstradio (vypočujte si nahrávku v archíve)

Paradiselost / Nová synagóga
V nedeľu 25. novembra vysielalo rakúske ORF/Kunstradio záznam z nahrávania priestorovej skladby Paradiselost: REBELLION, ktoré sa na začiatku novembra uskutočnilo v Novej synagóge. Záznam je súčasťou 12-dielneho cyklu, z ktorého každá časť sa nahráva na inom špecifickom mieste. Žiline pripadla časť Rebellion, ktorú v kontraste s názvom, autor projektu Marold Langer Philippsen označil po nahrávaní ako najsentimentálnejšiu. Zvuk bol počas nahrávania snímaný niekoľkými zariadeniami súčasne, aby bol získaný záznam skutočne priestorový: výsledný zostrih je tak prekvapivý aj pre tých, ktorí boli pri koncerte v synagóge. Nahrávanie bolo v réžii študentov a pedagógov Žilinskej univerzity.

Skoro-vianočnú zmes súčasnej vážnej hudby, folklóru a zborového spevu si mohli vypočuť v nedeľu večer všetci, ktorí si naladili ORF/Kunstradio alebo počúvali cez webstream na http://kunstradio.at a môžete si ju vypočuť v archíve.

http://paradiselost.us
http://kunstradio.at/PROJECTS/CURATED_BY/PARADIES/index.html