Billy Barman & Dievčatá zo SĽUK: Potichu

„Dali sme dohromady špeciálne hudobné teleso, postavené na čisto akustických nástrojoch a krásnych hlasoch zo SĽUK-u. K folklóru a horám máme blízko, často nám pomáhajú pri písaní textov,“ hovorí o netradičnom spojení spevák Billy Barman Juraj Podmanický.

 

koncert
piatok 23. 3. 2018, 20.00
– –
Skupina Billy Barman vznikla v roku 2008 a na konte má albumy Noční jazdci (2010), Modrý jazyk (2013) a Dýchajúce obrazy (2016). Získala niekoľko cien Radio_Head Awards, naposledy za album roka 2016. Akustické turné pod názvom Potichu odohrá spolu s piatimi speváčkami zo SĽUK-u (Slovenský ľudový umelecký kolektív).
– –
Spojenie Billy Barman a speváčok pôvodne vzniklo ako ad hoc projekt pre festival Tatra Flowers, kedy bez ozvučenia odohrali spoločný koncert na Téryho chate. Po priaznivých ohlasoch od ľudí sa kapela rozhodla postaviť celý program a  vyraziť s ním na jar na turné. Na koncerte sa budú oba súbory striedať a v niektorých piesňach sa spoja alebo sa budú prelínať.
– –
„Hráme akusticky a potichu, bez veľkej súpravy bicích a bez samplov, takže je to celé oveľa viac postavené na hlasoch. Bude to výzva,“ hovorí o pripravovanom hraní gitarista Billy Barman Jozef Vrabel.

Foto: Lousy Auber