Kristin Lash & Jakob Grey

Intímna hudba pre veľké pódiá.
“Kristína a Jakub sú jediní muzikanti, ktorí priniesli do štúdia tlačenku. Normálne Kristína spievala a Jakub si krájal a jedol tlačenku. Ale však nevadí. Ale keď sa o pár dní finalizoval mix, došli so srnčím gulášom. Normálne prišli, dali si bundy na vešiak a začali jesť guláš. Ale však nevadí. Keď som dnes večer jedol makrelu, tak mi napadlo toto: dobrý zvuk vzniká jednoducho – treba mať dobrý song a dobrých muzikantov. Skies je krásny song a Kristína a Jakub sú najtalentovanejší hudobníci, akých som nahrával.” – Erik Horák

jazz koncert + jam session
piatok 10. 7. 2020, 20.00 v kaviarni
vstupné 8,00 /5,00 €, predpredaj na tootoot.fm, predaj na mieste od 19.30 

Kristin Lash = Kristína Mihaľová / spev
Jakob Grey = Jakub Šedivý / gitara 

Dvojica z najvýraznejších tvárí slovenskej jazzovej scény, ktorá zbiera jedno ocenenie za druhým. V roku 2017 získali ocenenie Objav roka na súťaži Nové tváre slovenského jazzu. Minulý rok vyhrali súťaž mladých talentov Bratislavských Jazzových Dní a taktiež súťaž Jazz Start Up 2019. Boli taktiež nominovaní v ankete Rádia_FM – Radio_Head Awards v kategórii Objav roka 2019, kde získali ocenenie Nadácie Advance Investments. Na Slovensku predskakovali pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke či Candy Dulfer na najznámejších slovenských jazzových festivaloch. Svetová jazzová legenda Dianne Reeves si ich vybrala ako predskokanov jej koncertu v bratislavskom Istropolise.

Aktuálne vydávajú svoj debutový album Sleepin` With The Lights On pod pseudonymami Kristin Lush & Jakob Grey a čaká ich sľubná koncertná budúcnosť. Svojou vyzretou autorskou tvorbou jednak oslovujú širokú verejnosť, no priťahujú pozornosť aj hudobných kritikov. V októbri budú otvárať Bratislavské jazzové dni a majú prisľúbenú účasť aj na viacerých významných európskych jazzových festivaloch – napr. na talianskom Fara Jazz Fest, Ascona Jazz Fest, Technopolis Jazz Fest v Aténach a iných. 

Koncert Kristin Lash & Jakob Grey je druhým, ktorý organizuje náš nový externý kolega, jazzový bubeník Jakub Kaprál. Pred časom vymenil Prahu za rodnú Žilinu, chýba mu tu však rozmanitosť kultúrneho života. Výsledkom je tento cyklus jazzových koncertov spojených s jam sessions. Tak ako minule, po koncerte vás pozývame na pódium.