Umeleckí šampióni

 

Pamätáte si na Výtvarku na doma z jarnej prvej vlny koronavírusu? Je späť a pomôže vám prekonať druhú vlnu. Tu je aktuálne vydanie k výstave finalistiek a finalistov Ceny Oskára Čepana, ktorú môžete vidieť u nás – sme otvorení opäť naživo aspoň ako galéria. Tak si príďte pozrieť výstavu a potom si doma vybaľte tento pracovný list.

pracovný list k aktuálnej výstave na doma (nielen pre deti) si stiahnete tu:
Umeleckí šampióni.pdf

Srdečne vás zdravíme, dúfame, že ste zdraví a ako kultúrny výživový doplnok rozosielame túto našu čerstvú športovo-umeleckú reportáž z Novej synagógy, kde sme od konca septembra s napätím čakali na vyhlásenie víťazov aktuálneho ročníka Ceny Oskára Čepana 2020. Dnes už vieme, že laureátkou Čepana sa stala Daniela Krajčová, to nám ale nebráni sa na súťaženie v umení pozrieť aj detskými očami.

Okrem priloženého textového materiálu s inšpiráciou na jednoduchú domácu výtvarnú aktivitu s deťmi dávame do pozornosti aj mimoriadny karanténny program – individuálne sprievody aktuálnou súťažnou výstavou, ktoré pre jednotlivcov alebo celé rodiny na mieru pripraví vzdelávacie oddelenie Novej synagógy – Simona Gottierová. Viac sa dočítate na https://old.novasynagoga.sk/jeden-na-jedneho/.

Pracovný list na doma si stiahnete tu > Umeleckí šampióni.pdf